Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Dozowanie płynów jednoskładnikowych / Akcesoria / Stożkowe igły dozujące SmoothFlow™

Stożkowe igły dozujące SmoothFlow™

Producent:

Zastosowanie:


Stożkowe igły dozujące SmoothFlow™ to idealne narzędzie do dozowana materiałów o lepkości od średniej do wysokiej. Umożliwiają proste i precyzyjne dozowanie gęstych substancji lub silnie wypełnionych.

Stożkowy kształt zapewnia laminarny przepływ materiału i eliminuje przypadkową blokadę materiału zawierającego cząstki stałe. Większy przepływ pozwala zredukować ciśnienie sprężonego powietrza i skrócenie czasu dozowania, co przekłada się na wzrost produktywności produkcji.

Stożkowe igły dozujące SmoothFlow™ są produkowane w taki sposób, aby uzyskać czyste i tępe otwory wylotowe zapewniające dokładne i powtarzalne dozowanie. Są dostępne zarówno w wersji elastycznej jak i sztywnej. Igły elastyczne i przezroczyste są wykonane ze specjalnego poliuretanu z dodatkiem blokującym dostęp światła, który chroni materiały wrażliwe na promieniowanie UV. Sztywne i nieprzezroczyste igły stożkowe są wyprodukowane z polipropylenu chroniącego dozowane substancje przed promieniowaniem świetlnym.

Każda igła dozująca jest produkowana i testowana pod kątem jakości w taki sposób, aby nie posiadała wypływek – fragmentów tworzywa sztucznego, które może zablokować przepływ materiału i wpłynąć na powtarzalność dawki.

Wszystkie igły dozujące są produkowane we własnych zakładach Nordson EFD na terenie Stanów Zjednoczonych. Zakłady te posiadają certyfikat poświadczający o niestosowaniu silikonu (ang. Silicone Free). Dodatkowo posiadają certyfikację produktu przemysłowego.

Podobne wpisy