Przemysłowe strzykawki Optimum®

Producent:

Zastosowanie:


Ścianki strzykawek Optimum® zostały wykonane w technologii ZeroDraft™, w efekcie czego średnica wewnętrzna na całej długości strzykawki jest stała. Dzięki temu pasowanie tłoczka i strzykawki jest optymalne, gwarantując precyzyjne i powtarzalne dozowanie, zapewniając jednocześnie opróżnienie strzykawki na poziomie 98% (co pozwala zaklasyfikować opróżnioną strzykawkę jako odpad komunalny).  

Strzykawki Optimum® od Nordson EFD są dostępne w różnych pojemnościach: 3, 5, 10 30 i 55 ml (cc). Wytłaczane są z opatentowanej mieszanki polipropylenu, dzięki czemu zachowują wyjątkową przejrzystość i unikatową kompatybilność chemiczną. Zakłady Nordson EFD, w których produkowane są strzykawki, posiadają certyfikat świadczący o niestosowaniu silikonu (ang. Silicone Free). Dodatkowo posiadają certyfikację produktu przemysłowego.   

Dostępne rodzaje przemysłowych strzykawek Optimum® od Nordson EFD:

Strzykawki Optimum® – transparentne 

Wykonane z przejrzystego polimeru z zachowaniem rygorystycznych tolerancji. Strzykawki pierwszego wyboru, do najbardziej ogólnych zastosowań. Świetnie współpracują ze większością materiałów dostępnych na rysunku (o lepkości bardzo niskiej do bardzo wysokiej), jednak nie zalecamy stosowania ich z materiałami światłoczułymi.

Strzykawki Optimum® – bursztynowe 

Ten rodzaj strzykawek blokuje promienie światła UV i światła widzialnego do długości fali 550nm. Przy tym pozwala na dalszą wizualną inspekcję materiału który znajduje się wewnątrz strzykawki.

Strzykawki Optimum® – czarne, nieprzezroczyste 

Całkowicie blokują dostęp światła do materiału znajdującego się wewnątrz strzykawki. Idealne do przechowywania, magazynowania i transportowania materiałów światło i UV-utwardzalnych.

Strzykawki Optimum® – zielone 

Kolor zielony pozwala na szybką i łatwą identyfikację strzykawki w środowisku produkcyjnym. Świetnie nadają się do pakowania i przechowywania bezołowiowych past lutowniczych.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Broszura komponenty do dozowania Optimum® ENG (.pdf) Certyfikat silicone-free ENG (.pdf)

Podobne wpisy