Tłoczki Optimum SmoothFlow™

Producent:

Zastosowanie:


Tłoczki SmoothFlow do strzykawek Optimum® zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapobiegać powstawaniu pęcherzy powietrznych na styku dozowanej substancji i tłoczka. Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki zastosowaniu unikatowych kanalików na powierzchni tłoczka. Przekłada się to również na zmniejszanie naprężeń ścinających w dozowanej substancji oraz zapewnienie optymalnego pasowania, umożliwiającego oczyszczenie strzykawki w 98% (co pozwala zakwalifikować opróżnioną strzykawkę jako odpad komunalny, nie wymagający dodatkowej utylizacji).  

Tłoczki SmoothFlow™ od Nordson EFD są wytłaczane w sześciu rodzajach, a identyfikacja poszczególnego z nich jest możliwa dzięki zastosowaniu różnych kolorów. Dzięki takiemu podziałowi tłoczki współpracują ze zdecydowaną większością materiałów dostępnych na rynku i ze wszystkimi dyspenserami stolikowymi z katalogu produktów.  

Tłoczki SmoothFlow™ koloru białego 

Tłoczki ogólnego zastosowania do użytku z większością płynów.

Tłoczki SmoothFlow™ koloru czerwonego 

Tłoczki o podwyższonej szczelności do stosowania z mechanicznymi dyspenserami stolikowymi, np. Ultimus IV.

Tłoczki SmoothFlow™ koloru beżowego 

Umożliwiają luźniejsze pasowanie ze strzykawką Optimum®. Świetnie nadają się do stosowania z materiałami zapowietrzony (z pęcherzykami powietrza).

Tłoczki Flatwall koloru pomarańczowego 

Tłoczki o gładkich ściankach tworzą luźne pasowanie ze strzykawką Optimum®. W ten sposób zapobiegają zjawisku „odbijania” tłoczka od dozowanej substancji o silnym stopniu zapowietrzenia.

Tłoczki LV Barrier koloru niebieskiego 

Posiadają konstrukcyjny otwór przelotowy, umożliwiając zastosowanie próżni w dyspenserze stolikowym. Przeznaczone do pracy z materiałami o niskiej lepkości, np. kleje cyjanoakrylowe, kleje anaerobowe czy rozpuszczalniki.

Tłoczki SmoothFlow™ Flex przezroczyste 

Tłoczki elastyczne, redukują efekt „odbijania” tłoczka od dozowanego materiału. Jednocześnie zapewniają wysoki stopień zbierania materiału ze ścianek strzykawki Optimum®.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Broszura komponenty do dozowania Optimum® ENG (.pdf) Certyfikat silicone-free ENG (.pdf)

Podobne wpisy