Elastyczne igły dozujące Optimum®

Producent:

Zastosowanie:


Elastyczne igły dozujące Optimum® umożliwiają dokładne i powtarzalne dozowanie w trudno dostępnych miejscach. 

Rurki w igłach zostały wykonane z polipropylen(PP) obojętnego chemicznie. Dzięki elastycznej konstrukcji rurka może uginać się bezpiecznie wzdłuż krawędzi i rogach, umożliwiając dozowanie w tych miejscach, gdzie nie dostalibyśmy się klasyczną igłą ogólnego zastosowania. Dodatkowo elastyczna konstrukcja jest bezpieczna dla powierzchni na którą dozujemy (nie dochodzi do zarysowania lub uszkodzenia mechanicznego) oraz można ją dociąć na dowolną długość.  

Każda igła dozująca jest wyposażona w hub SafetyLok wykonany z wysokiej jakości polipropylenu. Ta unikatowa konstrukcja zapewnia bezpieczny montaż igły do strzykawki Optimum® zapobiegając powstawaniu przypadkowych wycieków i dozowanie bez kapania. Każdy hub jest testowany pod kątem jakości, aby zapewnić brak wypływek – fragmentów tworzywa sztucznego, które może zablokować przepływ materiału i wpłynąć na powtarzalność dawki.  

Wszystkie igły dozujące są produkowane we własnych zakładach Nordson EFD na terenie Stanów Zjednoczonych. Zakłady te posiadają certyfikat poświadczający o niestosowaniu silikonu (ang. Silicone Free). Dodatkowo posiadają certyfikację produktu przemysłowego.  

Poszczególne huby mają różne kolory, co pozwala na łatwiejszą identyfikację igły dozującej – jej średnicy zewnętrznej i wewnętrznej. Wszystkie igły pakowane są w przezroczyste pudełka, umożliwiając wizualną inspekcję pozostałej ilości igieł oraz poprawność części. 


Podobne wpisy