Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Przygotowanie i aktywacja powierzchni / Głowice plazmowe Openair-Plasma® PFW70 i PFW100

Głowice plazmowe Openair-Plasma® PFW70 i PFW100

Producent:

Zastosowanie:


PFW70 i PFW100 – liniowa intensywność plazmy na całej szerokości obróbki 

Głowice plazmowe PFW70 i PFW100 są dostosowane do aplikacji wymagających intensywnej i homogenicznej obróbki. Kombinacja chemicznych i fizycznych zależności powoduje efektywne działanie. Usuwają one absorbowane wodorowęglany i w tym samym czasie zwiększają zwilżalność powierzchni poprzez aktywację regionów blisko powierzchni i wytworzenie organicznych części (grup funkcyjnych). Głowice te są  głównie wykorzystywane do przygotowania płaskich elementów i powierzchni gdzie wysoka prędkość procesu i duża szerokość są wymagane. 

Statyczna głowica PFW70 i PFW100 

PFW70 i PFW100 operują w prędkościach liniowych do 200 m/min, gdzie każda głowica zapewnia jednorodną obróbkę. Ponadto, szerokość działania może być elastycznie dostosowana dzięki modułowemu ustawieniu głowic. Ze znikomym wpływem termicznym, głowice te są przeznaczone do powierzchni wrażliwych na zmiany temperatury, takich jak folie oraz włókniny syntetyczne. 

PFW70 i PFW100 posiada dużą szerokość działania przy wysokiej prędkości procesu

Te statyczne głowice są zaprojektowane z myślą o obróbce dużych szerokości 70 i 100 mm z wysoką intensywnością plazmy. Powierzchnia jest traktowana plazmą Openair® o bezpotencjałowym działaniu. Wygenerowana w komorze głowicy plazma jest przenoszona na powierzchnię dzięki przepływowi gazu.

Typowe aplikacje

  • Przygotowanie tworzyw sztucznych przed zadrukiem
  • Przygotowanie powierzchni matali i plastikowych folii przed zadrukiem
  • Przygotowanie włóknin, takich jak tkanina syntetyczna
  • Czyszczenie i aktywacja dużych powierzchni szkła

Podobne wpisy