Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Przygotowanie i aktywacja powierzchni / Głowice plazmowe Openair-Plasma® PFW10 i PFW20

Głowice plazmowe Openair-Plasma® PFW10 i PFW20

Producent:

Zastosowanie:


Obróbka wstępna Plazmą Openair®  

Obróbka wstępna strumieniem Openair-Plasma® PFW10 odbywa się z bardzo dużą precyzją konturu i jest bezpotencjałowa (brak przenoszenia napięcia na materiał). Ten rodzaj strumienia plazmy stosowany jest głównie wtedy, gdy części mają być poddawane obróbce plazmowej z dużą szybkością procesu, dużą energią lub selektywnie, gdy poddawana jest obróbce tylko określona część detalu (np. rowek klejowy). Dysze Openair-Plasma® PFW10 i PFW20 doskonale nadają się również do bezpotencjałowej obróbki plazmowej bardzo wrażliwych komponentów, takich jak płytki drukowane. 

Specjalny design 

Możemy opcjonalnie zaoferować głowice PFW10 i PFW20 w wersji z przewodami pod kątem 90o. Ta konstrukcja jest stworzona z myślą o aplikacjach, gdzie przestrzeń na montaż głowicy jest ograniczona. 

Przykłady aplikacji

  • Czyszczenie i aktywacja tworzyw, metali i szkła
  • Folie i produkty trójwymiarowe
  • PP obudowa lampy samochodowej: precyzyjna aktywacja rowka klejowego
  • Etykietowanie butelek: możliwe wykorzystanie klejów wodnych w produkcji inline
  • Profile EPDM: urządzenia wielogłowicowe do aktywacji każdej wnęki przed laminacją
  • Profile aluminiowe: zastępstwo do wytrawiania i chromowania
  • Opakowania: klejenie z prędkością sięgającą 600 m/min

Specjalna konstrukcja głowicy plazmowej: PFW10LT służąca do delikatnej obróbki najmniejszych elementów plastikowych

Głowica plazmowa PFW10LT jest wykorzystywana głównie do aktywacji i czyszczenia plastików. Dzięki unikatowej konstrukcji działa ona w niskiej temperaturze (< 80 oC) dzięki czemu jest wyjątkowo delikatna dla powierzchni. Obróbka odbywa się za pomocą bezpotencjałowej wiązki plazmy na wylocie dyszy. Plazma wytwarzana jest w wyniku wyładowania wysokiego napięcia wewnątrz głowicy i transportowana przez strumień powietrza na powierzchnię. Całe wysokie napięcie pozostaje wewnątrz głowicy. Plazma Openair® jest pozbawiona potencjału elektrycznego. Z równie dużą skutecznością można obrabiać materiały przewodzące, jak i nieprzewodzące.

Podobne wpisy