Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Przygotowanie i aktywacja powierzchni / Głowica plazmowa Openair-Plasma® RD2004

Głowica plazmowa Openair-Plasma® RD2004

Producent:

Zastosowanie:


RD2004 – kompaktowa konstrukcja , szeroki zakres aplikacji 

Głowica plazmowa RD2004 charakteryzuje się kompaktową konstrukcją dostosowaną do różnorodnych zastosowań technologii Openair®. Jej smukły korpus zapewnia dobrą dostępność i skuteczną obróbkę nawet w trudnych sytuacjach montażowych (np. w otwartym narzędziu wtryskarek). Ponadto konstrukcja ta pozwala na zastosowanie kilku głowic plazmowych w rzędzie, co pozwala na spójną obróbkę wstępną nawet dużych powierzchni. 

Zastosowanie w szerokim spektrum aplikacji 

Dzięki niskiej masie 1,8 kg, głowica rotacyjna RD2004 jest idealna do montażu na robotach przemysłowych. Przygotowuje ona powierzchnię z wysoką dokładnością zachowania trajektorii. Plazma jest wytwarzana poprzez wyładowania wysokiego napięcia wewnątrz głowicy i aplikowana na powierzchnię detalu przy pomocy sprężonego powietrza. Zmiana temperatury na powierzchni nie przekracza 20oC. Przy optymalnych ustawieniach głowicy nie ma widocznych gołym okiem śladów na powierzchni przy jednoczesnym uzyskaniu energii powierzchniowej na poziomie nawet 72 mN/m. 

Zalety zastosowania głowicy plazmowej RD2004

  • Niska masa: idealna do stosowania na robotach i systemach transportowych
  • Kompaktowa konstrukcja: przygotowanie trudnodostępnych geometrii
  • Ekonomiczna konstrukcja: doskonała do zastosowań laboratoryjnych i w jednostkach badawczych
  • Wysoka elastyczność: specjalna konstrukcja RD2004H pozwala na manualną obróbkę bez systemu transportowego

Dysze plazmujące skierowane na powierzchnię materiału wyrzucają strumień zimnej plazmy. Plazma jest wytwarzana wewnątrz dyszy, poprzez wysokie napięcie pomiędzy statorem, a rotorem. W trakcie tego procesu jest wyrzucana na zewnątrz przez strumień gazu roboczego. Gazem najczęściej jest powietrze, jednak stosowane są także inne gazy.

Firma PLASMATREAT zbudowała opatentowane, zwarte w budowie narzędzia do przemysłowych zastosowań w zakresie aktywacji powierzchni. Jak źródła plazmy atmosferycznej są stosowane zarówno dysze stałe jak i dysze obrotowe, pozwalające na obróbkę szerszego pasa powierzchni.

Podobne wpisy