Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Przygotowanie i aktywacja powierzchni / Głowica plazmowa Openair-Plasma® RD2005

Głowica plazmowa Openair-Plasma® RD2005

Producent:

Zastosowanie:


RD2005 – Jednostka rotacyjna z podwójną głowicą 

Głowica RD2005 to system składający się z dwóch oddzielnych głowic plazmowych, które obracają się  wokół wspólnej osi obrotowej, aby zapewnić szczególnie intensywną i jednolitą obróbkę. RD2005 jest stosowana głównie w przemyśle motoryzacyjnym do wstępnego przygotowania materiałów z włókna węglowego przed malowaniem. Głowica ta jest również preferowanym wyborem do czyszczenia dużych szyb lub paneli aluminiowych, ponieważ RD2005 może osiągać prędkość do 60 metrów na minutę. Ta duża prędkość jest również szczególnie korzystna w wykorzystaniu plazmy w branży druku cyfrowego. Na przykład w przypadku produkcji spersonalizowanych dowodów osobistych, najwyższa jakość druku musi być połączona z dużą szybkością drukowania. Zastosowanie plazmy zapewnia, że powierzchnia jest poddawana jedynie niewielkim obciążeniom termicznym, a jednocześnie obróbka wstępna jest jednolita. 

Przykłady aplikacji:

  • Aktywacja materiałów kompozytowych przed nałożeniem zdefiniowanych warstw w dalszej części procesu
  • Czyszczenie dużych powierzchni szkła
  • Druk cyfrowy, np. przygotowanie kart ID

Głowice Plasmatreat są ciągle rozwijane i RD2005 nie jest wyjątkiem. Opracowano wiele głowic rotacyjnych i modyfikacji w oparciu o podstawowy model.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania w odniesieniu do głowic plazmowych, nasi eksperci z radością będą służyć wsparciem.

Podobne wpisy