Zintegrowana maszyna dozująca SMART-L i SMART-M

Producent:

Zastosowanie:


SONDERHOFF SMART z technologią DM 50x

Kompaktowe maszyny dozujące, charakteryzujące się najwyższą stabilnością procesu, dedykowane automatycznemu uszczelnianiu, klejeniu oraz zalewaniu.

Maszyna dozująca SONDERHOFF SMART-L wyposażona jest w podnoszone drzwi oraz głowicę mieszającą MK 825 PRO. SONDERHOFF SMART-L zaprojektowana jest do obsługi dwóch lub opcjonalnie trzech różnych komponentów materiałowych.

Maszyna dozująca SONDERHOFF SMART-M wyposażona jest w praktyczne podnoszone drzwi oraz głowicę mieszającą MK 825 PRO oraz zoptymalizowana dla obsługi dwóch komponentów materiałowych. Opcjonalnie może posiadać wielodotykowy panel sterowania CONTROL 2, który dodatkowo ułatwia i usprawnia proces obsługi maszyny.

Kompaktowe maszyny dozujące SONDERHOFF SMART-L/M z różnymi zakresami ruchu

SONDERHOFF SMART-L i SMART-M różnią się wielkością, co ma wpływ na ich obszar roboczy.

Maszyny dozujące SONDERHOFF SMART-L/M wyposażone w podnoszone drzwi

SONDERHOFF SMART-L/-M w standardowej wersji wyposażone są w podnoszone drzwi z przodu. Proces nakładania pianek uszczelniających, klejów lub mas do zalewania odbywa się poprzez ręczne umieszczanie komponentów w maszynie dozującej. Dzięki zastosowaniu podnoszonych drzwi obszar roboczy oddzielony jest od pracownika, co gwarantuje zgodność z normami CE.

Maszyna dozująca SONDERHOFF SMART-M wyposażona w obrotowy stół indeksujący

Montaż komponentów maszyny dozującej SONDERHOFF SMART-M, służącej do uszczelniania pianek, klejenia lub zalewania, może być łatwy w obsłudze dzięki zastosowaniu obrotowego stołu indeksującego. Ten funkcjonalny stół może być podzielony na stanowisko załadunkowe i stanowisko robocze (opcjonalnie dostępne inne podziały), co dodatkowo ułatwia proces pracy. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa, obszar wprowadzania komponentów jest zabezpieczony kurtyną świetlną.

Maszyna dozująca SONDERHOFF SMART-L wyposażona w stół wahadłowy lub przesuwny

Montaż komponentów kompaktowej maszyny dozującej SONDERHOFF SMART-L jest nieskomplikowany w obsłudze, dzięki zastosowaniu ruchomych lub dzielonych stołów. Operator maszyny może łatwo załadować na przemian dwie płyty montażowe z komponentami.

Aluminiowe płyty montażowe zostały specjalnie przygotowane z odpowiednim rozstawem otworów do mocowania obrabianych przedmiotów lub, w razie potrzeby, z uchwytami przedmiotów obrabianych. Obie części stołu poruszają się w ciągłym ruchu wahadłowym na jednym poziomie, działając naprzemiennie.

Maszyna dozująca SONDERHOFF SMART-L wyposażona w system przenośników taśmowych

W przypadku maszyny dozującej SONDERHOFF SMART-L z przenośnikiem taśmowym/transporterem opcjonalnie wyposażonej w drzwi podnoszone z przodu, komponenty do dozowania są dostarczane przez przenośnik taśmowy/transporter, który przebiega przez maszynę (może być jedno- lub wielotorowy).

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Zintegrowana maszyna dozująca SMART-L i SMART-M ENG (.pdf)

Dane techniczneSONDERHOFF

SMART-L

SONDERHOFF

SMART-M

Wymiary zewnętrzne (szer. x wys. x gł. mm)1,700 x 2,400 x 1,9851,200 x 2,400 x 1,700
Wysokość obszaru roboczego (mm)950950
Zakres ruchu głowicy mieszającej w celi (x/y/z mm)1,000 x 800 x 250500 x 600 x 250

Animacja kompaktowej maszyny dozującej SONDERHOFF SMART

Animacja kompaktowej maszyny dozującej SONDERHOFF SMART-L/M z podnoszonymi drzwiami

Animacja maszyny dozującej SONDERHOFF SMART-M z obrotowym stołem indeksującym

Animacja maszyny dozującej SONDERHOFF SMART-L z systemem przenośników taśmowych