Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Montaż powierzchniowy SMT / AOI systemy zautomatyzowanej inspekcji optycznej / AOI system zautomatyzowanej inspekcji optycznej Mycronic serii MYPro I50

AOI system zautomatyzowanej inspekcji optycznej Mycronic serii MYPro I50

Producent:

Zastosowanie:


Wysokowydajna zautomatyzowana inspekcja optyczna 3D (3D AOI) dla produkcji typu high-mix
MYPro I50 sprawia, że wysokowydajna zautomatyzowana inspekcja optyczna 3D (AOI – Automated Optical Inspection) jest w zasięgu producentów elektroniki o charakterze high-mix (wysoka zmienność produkcyjna) dzięki wyjątkowej wszechstronności możliwości inspekcji oraz MYWizard, interfejsowi oprogramowania opartemu na sztucznej inteligencji. MYWizard skraca czas programowania nawet o 30% i sprawia, że programowanie jest dostępne dla każdego użytkownika, niezależnie od posiadanego doświadczenia. Kompleksowy zakres testów MYPro I50 umożliwia inspekcję 3D wszystkich komponentów SMT, THT i wciskanych, zarówno na etapie przed, jak i po przejściu przez piec rozpływowy.

MYWizard, przełom w programowaniu 3D AOI
Aby poprowadzić operatorów przez programowanie, nowy interfejs użytkownika MYWizard integruje dwa systemy sztucznej inteligencji – Auto-Matchmaker, zaawansowaną technologię rozpoznawania komponentów oraz nowe algorytmy uczenia maszynowego, które sprawdzają punkty referencyjne (fiduciale) i polaryzację komponentu. Skutkuje to skróceniem czasu programowania nawet o 30% w porównaniu z poprzednimi generacjami, przy mniejszym doświadczeniu i przeszkoleniu programisty.

Pierwszy w branży system samokontroli nowej generacji dla wydajności inspekcji
Dzięki systemowi Escape Tracker operator jest natychmiast informowany o wszelkich błędach lub niedociągnięciach programistycznych, które mogą potencjalnie generować fałszywe wywołania lub ucieczki podczas produkcji. Dostrajanie jest znacznie prostsze, szybsze i bardziej wydajne, niezależnie od warunków produkcji i poziomu umiejętności programisty.

Wiodąca w branży wydajność i stabilność produkcji
Seria MYPro I oferuje najlepszą w swojej klasie dokładność i powtarzalność w zakresie osi X, Y, Z i Theta, zapewniając wydajną kontrolę procesu. Unikalne połączenie technologii subpikselowego dopasowania wzorców geometrycznych, zastrzeżonych algorytmów 3D oraz unikalnej kompensacji ugięcia i zniekształceń zapewnia doskonałe możliwości pomiarów krytycznych.

  • dopasowanie wzorca obrazowania wektorowego
  • kompensacja ugięcia +/- 5 mm z pełną dokładnością osi Z
  • rozdzielczość w osi X/Y 4,75 um z technologią subpikseli
  • stała rozdzielczość osi Z 1 um, od -5 do 20 mm wysokości

Wszechstronne możliwości inspekcji
Dzięki pełnemu zestawowi testów, seria MYPro I mierzy wymiary komponentu, lutów i połączeń lutowanych z najwyższą dokładnością, aby wychwycić wszelkiego rodzaju defekty.

Wszechstronny zestaw gotowych do użycia testów inspekcyjnych 2D i 3D pozwala serii MYPro I kontrolować nie tylko wszystkie komponenty SMT, ale także komponenty THT, komponenty wciskane, złącza wszystkich typów i kształtów oraz wszelkie nowe pakiety.

Geometria płytki i względne pozycje komponentów, pinów lub złączy mogą być również sprawdzane z precyzją metrologiczną, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres testów i jakość produkcji.

W pełni zintegrowana kontrola procesu

MYPro Link
MYProLink to wielokrotnie nagradzany internetowy pakiet oprogramowania Mycronic do kontroli procesów produkcyjnych, który zapewnia korzyści płynące z korelacji danych kontrolnych z produkcją w czasie rzeczywistym. Wszystko po to, abyś mógł monitorować wydajność linii w czasie lub na pierwszy rzut oka i dotrzeć do pierwotnej przyczyny każdego defektu za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

MYPro Analyze
Monitoruj swój proces produkcyjny w czasie rzeczywistym dzięki MYPro Analyze: dokładne dane produkcyjne pomagają zoptymalizować wydajność i dostarczają istotnych informacji, które pozwalają na dalszą poprawę i maksymalizację wydajności pierwszego przejścia.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Broszura serii MYPro

Podobne wpisy