Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Montaż powierzchniowy SMT / AOI systemy zautomatyzowanej inspekcji optycznej / AOI system zautomatyzowanej inspekcji optycznej Mycronic serii MYPro I51

AOI system zautomatyzowanej inspekcji optycznej Mycronic serii MYPro I51

Producent:

Zastosowanie:


Jeszcze szybsza i ostrzejsza wysokowydajna zautomatyzowana inspekcja optyczna 3D (3D AOI)

MYPro I51 to zautomatyzowany system inspekcji optycznej 3D (AOI – Automated Optical Inspection) która wynosi wydajność na zupełnie nowy poziom, zapewniając do 30% szybszy czas przetwarzania i zwiększoną dokładność, bez kompromisów. Wyposażona w technologię wizyjną Iris 3D, czujnik 3D AOI najnowszej generacji, MYPro I51 przeprowadza inspekcję do 30% szybciej niż poprzednia generacja, jednocześnie podwajając liczbę pikseli. Rezultatem jest prawdziwy przełom w czasie cyklu inspekcji, dotrzymujący kroku najbardziej wymagającym liniom w branży, a także zwiększony zakres testów dzięki możliwości kontroli pakietów 008004 (0201 w systemie metrycznym).

MYWizard, przełom w programowaniu 3D AOI
Aby poprowadzić operatorów przez programowanie, nowy interfejs użytkownika MYWizard integruje dwa systemy sztucznej inteligencji – Auto-Matchmaker, zaawansowaną technologię rozpoznawania komponentów oraz nowe algorytmy uczenia maszynowego, które sprawdzają punkty referencyjne (fiduciale) i polaryzację komponentu. Skutkuje to skróceniem czasu programowania nawet o 30% w porównaniu z poprzednimi generacjami, przy mniejszym doświadczeniu i przeszkoleniu programisty.

Pierwszy w branży system samokontroli nowej generacji dla wydajności inspekcji
Dzięki systemowi Escape Tracker operator jest natychmiast informowany o wszelkich błędach lub niedociągnięciach programistycznych, które mogą potencjalnie generować fałszywe wywołania lub ucieczki podczas produkcji. Dostrajanie jest znacznie prostsze, szybsze i bardziej wydajne, niezależnie od warunków produkcji i poziomu umiejętności programisty.

Technologia wizyjna Iris 3D
Następna generacja elektroniki przemysłowej i motoryzacyjnej wymaga technologii inspekcji nowej generacji. Technologia wizyjna Iris 3D przesuwa granice wysokowydajnych systemów inspekcji AOI, oferując najbardziej precyzyjną metrologię w branży i pełne pokrycie testów, nawet przy najbardziej wymagających czasach cyklu produkcyjnego.

Ostrzejsze obrazowanie 3D
Wiodąca w branży wydajność i stabilność produkcji. Seria MYPro I oferuje najlepszą w swojej klasie dokładność i powtarzalność w zakresie osi X, Y, Z i Theta, zapewniając wydajną kontrolę procesu. Unikalne połączenie technologii subpikselowego dopasowania wzorców geometrycznych, zastrzeżonych algorytmów 3D oraz unikalnej kompensacji ugięcia i zniekształceń zapewnia doskonałe możliwości pomiarów krytycznych.

  • dopasowanie wzorca obrazowania wektorowego
  • kompensacja ugięcia +/- 5 mm z pełną dokładnością osi Z
  • rozdzielczość w osi X/Y 3,5um z technologią subpikseli
  • stała rozdzielczość osi Z 1 um, od -5 do 20 mm wysokości

Wszechstronne możliwości inspekcji
Dzięki pełnemu zestawowi testów, seria MYPro I mierzy wymiary komponentu, lutów i połączeń lutowanych z najwyższą dokładnością, aby wychwycić wszelkiego rodzaju defekty.

Wszechstronny zestaw gotowych do użycia testów inspekcyjnych 2D i 3D pozwala serii MYPro I kontrolować nie tylko wszystkie komponenty SMT, ale także komponenty THT, komponenty wciskane, złącza wszystkich typów i kształtów oraz wszelkie nowe pakiety.

Geometria płytki i względne pozycje komponentów, pinów lub złączy mogą być również sprawdzane z precyzją metrologiczną, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres testów i jakość produkcji.

W pełni zintegrowana kontrola procesu

MYPro Link
MYProLink to wielokrotnie nagradzany internetowy pakiet oprogramowania Mycronic do kontroli procesów produkcyjnych, który zapewnia korzyści płynące z korelacji danych kontrolnych z produkcją w czasie rzeczywistym. Wszystko po to, abyś mógł monitorować wydajność linii w czasie lub na pierwszy rzut oka i dotrzeć do pierwotnej przyczyny każdego defektu za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

MYProAnalyze
Monitoruj swój proces produkcyjny w czasie rzeczywistym dzięki MYProAnalyze: dokładne dane produkcyjne pomagają zoptymalizować wydajność i dostarczają istotnych informacji, które pozwalają na dalszą poprawę i maksymalizację wydajności pierwszego przejścia.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Broszura serii MYPro