Zawory do conformal coatingu

Producent:

Zastosowanie:


Zawory do systemów nanoszenia konformalnych powłok ochronnych (conformal coating) Mycronic serii MYSmart MYC to idealny wybór do szerokiego zakresu aplikacji. Precyzyjna powłoka dla wielu potrzeb przemysłu.

Zawory do conformal coating firmy Mycronic są przeznaczone do precyzyjnego nanoszenia powłok konformalnych w różnych środowiskach przemysłowych. Zawory te charakteryzują się regulowanym, wysokim natężeniem przepływu oraz najwyższym poziomem wydajności i niezawodności.

Wyróżniamy takie zawory:

 • 5000 Zawór natryskowy typu swirl
 • V-5800 Precyzyjny zawór natryskowy
 • V-5400 Zawór kurtynowy (film coating valve)
 • V-420 GEL Precyzyjny zawór iglicowy

5000 Zawór natryskowy typu swirl
V-5000 jest idealnym narzędziem natryskowym do zróżnicowanych płytek drukowanych. Nadaje się do płynów o niskiej i średniej lepkości. Ten zawór świetnie współpracuje z różnymi materiałami dostępnymi na rynku, jednak w szczególności bardzo dobrze współdziała z materiałami silikonowymi. W przypadku materiałów silikonowych funkcja swirl zapewnia bardzo równomierny efekt natryskiwania. Uwaga: Istnieje również zawór natryskowy V-5000 z regulowaną nasadką powietrzną. Ten zawór bardzo dobrze nadaje się do bardzo szybko schnących materiałów i może uniknąć efektu pajęczyny. Zastosowanie:

 • Selektywne powlekanie konformalne (selective conformal coating)
 • Lakiery o niskiej i średniej lepkości

V-5800 Precyzyjny zawór natryskowy
V-5800 to niskociśnieniowy zawór natryskowy o niskim przepływie powietrza, odpowiedni do materiałów o niskiej i średniej lepkości. Ze względu na niskie ciśnienie atomizacji pozwala uzyskać czyste odcięcie na krawędziach powłoki, mniejsze szerokości i cieńszą grubość warstwy mokrej, co jest wymagane do selektywnego natryskiwania i wysokich wymagań dotyczących grubości. Uwaga: Ten zawór jest dostarczany z dwoma różnymi nasadkami natryskowymi do różnych materiałów. Zastosowanie:

 • Selektywne powłoki konformalne (selective conformal coating)’
 • Akryle
 • Powłoki UV
 • Poliuretany

V-5400 Zawór kurtynowy (film coating valve)
Zawór kurtynowy V-5400 jest nierozpylającym zaworem powlekającym do materiałów o niskiej lepkości, szczególnie stosowany do lakierów na bazie rozpuszczalników. Struktura dyszy umożliwia nakładanie materiału w sposób nierozpylony, a stopień wykorzystania materiału wynosi aż 99%. Aby uzyskać optymalną szerokość kurtyny i grubość pokrycia, istnieje wiele opcjonalnych dysz dla każdego zastosowania. Uwaga: Zastosowanie tego zaworu jest ograniczone do materiałów o lepkości mniejszej niż 100 centypuazów (mPas). Zastosowanie:

 • Akryle
 • Poliuretany

V-420 GEL Precyzyjny zawór iglicowy
Zawór czasowo-ciśnieniowy V-420 GEL jest precyzyjnym zaworem dozującym odpowiednim do płynów o średniej i wysokiej lepkości. Poprzez dostosowanie parametrów zaworu i dobranie odpowiedniego rozmiaru igły możliwe jest dozowanie szerokiej gamy płynów i objętości o wysokiej konsystencji. Uwaga: Można go zintegrować z dowolną robotem za pomocą sterownika C-100H.