Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Dozowanie płynów dwuskładnikowych / Głowice dozujące dwuskładnikowe / Wolumetryczna głowica dozująca do materiałów dwuskładnikowych ViscoTec serii ViscoDuo VM

Wolumetryczna głowica dozująca do materiałów dwuskładnikowych ViscoTec serii ViscoDuo VM

Producent:

Zastosowanie:


Wolumetryczna głowica dozująca serii ViscoDuo VM to urządzenie do statycznego mieszania oraz wolumetrycznego dozowania dwuskładnikowych materiałów. Unikatowa konstrukcja jest oparta o zasadę nieskończonego tłoka (ang. endless piston principle), dzięki czemu jest możliwe mieszanie materiałów o różnych lepkościach ze zmiennym stosunkiem mieszania (od 1:1 do 100:1).

Seria ViscoDuo VM to linia produktów oparta o modularną konstrukcję, umożliwiająca konfigurację, naprawę i wymianę dowolnych elementów głowicy. Dedykowany zestaw mocujący pozwala na bezproblemową integrację głowicy na linii produkcyjnej lub samodzielnym stanowisku dozującym.

Elementy odpowiedzialne za bezpośrednie dozowanie to znane i niezawodne głowice serii RD-EC, które swoją konstrukcją pozwalają na szybki demontaż pomp i ich czyszczenie. W pełni wolumetryczne (objętościowe) dozowanie zabezpiecza przez zmianą parametrów dawki niezależnie od zmiany temperatury, wilgotności czy partii surowca.

Cechy produktu:

  • pozwala dozować materiały o wysokich lepkościach lub z dużą ilością wypełniaczy,
  • prędkość obrotowa pompy może być skorelowana z prędkością liniową (w układach zautomatyzowanych),
  • programowalny podsys – po zakończonym dozowaniu ruch wsteczny rotora zaciąga materiał z powrotem do głowicy.

Uwaga. Do zapewnienia prawidłowej pracy głowicy wymagane jest dobranie sterownika (rekomendowany ViscoTec ViscoDos-4000 2K) oraz zestaw pojemników zasilających w materiał

Stosunek mieszania Od 100:100 do 100:1*
Typ pompy 4RD6-EC 3RD8-EC 3RD10-EC 3RD12-EC 2RD12-3D-EC
Dozowana objętość ~0.12 ml/obrót ~0.35 ml/obrót ~1.1 ml/obrót ~1.7 ml/obrót ~5.0 ml/obrót
Przepływ 1.2-15 ml 3.5-43.75 m 11-137.5 ml 17-212.5 ml 50-625 ml
Najmniejsza pojedyncza dawka 0.005 ml* ;0.02 ml* 0.05 ml* 0.1 ml* 0.3 ml*

*w zależności od stosunku mieszania, rodzaju dozowanego materiału oraz stosowanego miksera statycznego.