Pompa wyciskająca Graco serii Check-Mate

Producent:

Zastosowanie:


Wyciskanie smaru z wiadra lub beczki wymaga dodatkowego wyposażenia. Smaru nie wolno przekładać do innego pojemnika np. ręcznie, gdyż może dojść do jego zapowietrzenia.

Zapowietrzony smar staje się nadmiernie ściśliwy, co uniemożliwia dokładne dozowanie smaru. Dodatkowo, po przerwaniu dozowania smaru dochodzi do „ślinienia się” dyszy, z której przez jakiś czas wypływa smar mimo zamknięcia zaworu dozującego. W najgorszym razie dochodzi do „prychania” smarem z dyszy i rozbryzgiwania smaru wokoło stanowiska pracy, co jest raczej sytuacją niepożądaną.

Dlatego pompa, wyciskająca smar bezpośrednio z beczki lub wiadra jest rozwiązaniem podstawowym.

Dysponujemy wieloma bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, które pozwalają na odpowietrzenie smaru jeszcze przed rozpoczęciem dozowania, a także zabezpieczają przed utratą nadmiernych ilości smaru w czasie napełniania linii materiałowej w czasie wymiany wiadra lub beczki.

Zapraszamy do kontaktu – najnowsze rozwiązania są dostępne głównie dla rzeczywiście zainteresowanych osób i firm. Dysponujemy ogromną biblioteką nagrań i fotografii, pokazującą prawdziwe aplikacje (z zastrzeżeniem tych, które są objęte umowami o poufności). Posiadamy prawie dwudziestoletnie doświadczenie w branży dozowania płynów montażowych.

Wyciskanie smaru z wiadra lub beczki wymaga specjalnych pomp, czasem z dodatkowym oprzyrządowaniem.