AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

NORDSON EFD zawory natryskowe serii 781

Producent: NORDSON EFD
NORDSON EFD zawory natryskowe serii 781
Zawory natryskowe. Systemy dozujące natryskowe serii 780 zapewniają niezawodną aplikację materiałów o niskiej i średniej lepkości. Ilości mierzone w mikrolitrach lub mililitrach mogą być precyzyjnie dozowane w formie kolistej lub owalnej.

Precyzyjne zawory natryskowe serii 781S firmy NORDSON EFD są skonstruowane w oparciu o zasadę Niska Objętość Niskie Ciśnienie (ang. Low Volume Low Pressure). Dzięki temu idealnie nadają się do natryskiwania cienkich warstw substancji o lepkościach od niskiej do średniej. Jednocześnie w drastyczny sposób zmniejszając zużycie dozowanych materiałów, jak i estetykę i bezpieczeństwo stanowiska roboczego (brak rozkurzu, brak efektu odbicia substancji od powierzchni).

Zawory charakteryzują się niewielkimi wymiarami (długość 104.6 mm, średnica 26.9 mm) oraz niską masą własną – zawór w wersji ze stali nierdzewnej waży niewiele ponad 400g. To pozwala na wpasowanie nawet dużej liczby zaworów na niewielkiej powierzchni.

Zawory najlepiej współpracują z dedykowanymi elektrozaworami, pozwalającymi na pracę z dawkowaniem na poziomie 400 dawek/minutę. Proste w budowie i w programowaniu sterowniki serii ValveMate 8040 pozwalają na sterowanie dwoma zaworami natryskowymi jednocześnie.

Ilość dozowanej substancji można kontrolować poprzez sterowanie następującymi parametrami dozowania:

  • średnica dyszy dozującej,
  • ciśnienie dozowanej substancji,
  • ciśnienie atomizacji,
  • odległość od powierzchni na którą dozujemy.

Do zaworów mogą zostać dobrane dedykowane dysze dozujące wpływające zarówno na kształt, jak i natryskiwany obszar. Poniższa tabela pozwala na poglądowe rozeznanie różnić między poszczególnymi dyszami.


 

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl