AMB Technic Academy

Płyny montażowe i ich reologia

Reologia to nauka o zachowaniu ciał stałych, które odkształcając się, upodabniają się do płynów. W AMB TECHNIC zajmujemy się dozowaniem klejów, uszczelniaczy, smarów, topników, past lutowniczych itp. materiałów, mamy właściwie do czynienia z reologią ciał stałych 

Na co dzień nie masz raczej kontaktu z zachowaniem płynów o wysokiej lepkości. Co prawda w życiu codziennym możesz zaobserwować również ciekawe zjawiska, np. łyżeczka wstawiona do miodu nie tonie od razu, tylko powoli się zanurza, ale co stanie się jeśli włożymy przedmiot do kleju? Silikonu?  

Czy topnik rozleje się na żądanej powierzchni? Czy lakier do powlekania płytek PCB wypłynie poza pole, na które go nanieśliśmy? Jeśli tak, to jak bardzo? Jakie tolerancje pola zwilżanego zaprojektować w tworzonym elemencie?  

W codziennej pracy spotykamy się z wieloma pytaniami, które nie mają automatycznej odpowiedzi. Programy do symulacji reologicznych zawierają wiele uproszczeń, z których nie zdajemy sobie nawet sprawy. Dlatego zderzenie z rzeczywistością, gdy przystępujemy do realizacji projektu, może być bolesne i kosztowne.  

Warsztaty AMB TECHNIC ACADEMY to miejsce, w którym możesz poznać swoich znajomych: kleje, uszczelniacze, smary, olej od innej strony. Zobaczysz, na co zwrócić uwagę, by twoje projekty przebiegały sprawniej, z mniejszą ilością poprawek i frustracji.  

Podstawą warsztatów są dwa obszary: dzielenie doświadczeniem wyniesionym z praktyki naszego zespołu oraz praktyczne doświadczenia i eksperymenty, które przeprowadzisz samodzielnie, pod okiem naszych kolegów z Działu Technicznego. W przerwach chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Jeśli chcesz uzupełnić swoje obserwacje z codziennego życia technicznego o wiedzę i doświadczenie naszego Zespołu. Jeśli zależy ci na usprawnieniu procesów w firmie, to najlepsze, co możesz zrobić, to wziąć udział w naszym szkoleniu  i zdobyć wiedzę o płynach montażowych i ich reologii.

 

logo  ambtechnic academy

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani prowadzonymi przez nas szkoleniami bądź macie Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu:

Krzysztof Bernaciak

Kierownik Projektu