AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

Agregaty natryskowe REACTOR - zestawienie

Producent: GRACO

Ten produkt jest tymczasowo niedostępny.
Aby zobaczyć aktualną ofertę kliknij tutaj.


Agregaty natryskowe REACTOR - zestawienie
Natrysk pianki poliuretanowej jako hydroizolacji i termoizolacji za pomocą agregatów REACTOR pozwala na osiągnięcie niespotykanych parametrów izolacyjnych.

Pianki poliuretanowe to najskuteczniejsza termoizolacja w technice i budownictwie !
Pianka poliuretanowa to także znakomity, lekki materiał konstrukcyjny do wykonania wielkich elementów techniką natrysku lub odlewania.

Pianka poliuretanowa jest materiałem, który szybko się nakłada, w kilka godzin można pokryć setki metrów kwadratowych. Można ją zalewać również do przestrzeni zamkniętych, ścianek w urządzeniach takich jak termosy, lodówki, chłodziarki, aparaty tlenowe, ale również komory balastowe w jachtach, izolacja drzwi wejściowych, bram garażowych i wiele podobnych zastosowań.

Za pomocą natrysku lub odlewania pianki poliuretanowej można wykonywać również wielkie, lekkie formy i konstrukcje, jak reklamy i modele wielkogabarytowe, o wymiarach nawet kilkunastu metrów.

Wykonanie termoizolacji z pianki poliuretanowej natryskiem i hydroizolacji nigdy jeszcze nie było tak tanie!
Nowa generacja maszyn, agregatów natryskowych do pianek poliuretanowych serii REACTOR, rozwinięta przez firmę GRACO, spowodowała, że wejście na rynek natrysków uszczelnień jest dzis dużo łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Specyfikacja

Agregaty natryskowe REACTOR do pianki poliuretanowej oraz do elastomerów poliuretanowych są produkowane w kilku odmianach napędów:

  • elektryczne
  • pneumatyczne
  • hydrauliczne 

Agregaty REACTOR pozwalają również na zalewanie przestrzeni zamkniętych, w wyżej wspomnianych zastosowaniach. Stosują je producenci drzwi i termosów, a także producenci jachtów i wielu innych.

Działanie agregatów natryskowych do pianki poliuretanowej

Jak działają agregaty natryskowe do pianki poliuretanowej? – Z punktu widzenia operatora – bardzo prosto: Dwie pompy zasilające, przeznaczone do beczek dwustulitrowych, dla poliolu i izocyjanianu, pobierają osobno składniki pianki poliuretanowej i transportują je do reaktora. W reaktorze składniki pianki poliuretanowej są przepływowo podgrzane do temperatury 30-50 stopni C, o potem tłoczone są pod wysokim ciśnieniem do węży i pistoletu. Aż do komory natryskowej, gdzie każdy ze składników piany tłoczony jest oddzielnie. Dopiero w ostatniej chwili, gdy zwalniamy spust, w komorze pistoletu następuje zderzenie dwóch składników pod ciśnieniem do 140 bar, wprawiając cząsteczki składników pianki poliuretanowej w silne turbulencje, co powoduje dokładne wymieszanie składników w ułamku sekundy.


Jak powszechnie wiadomo – „diabeł tkwi w szczegółach” zatem i nasza maszyna jest tylko pozornie prosta. Aby uzyskać wysoką wydajność przepływu pianki poliuretanowej, stabilność jej parametrów i niezawodność procesu mieszania, niezbędne jest zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz dokładnej obróbki. Istotne są węże – pianka, a właściwie każdy z jej składników musi posiadać stałą temperaturę, dlatego producenci przewidzieli podgrzewane węże i czujniki temperatury. 

Zastosowania:

  • Termoizolacje z pianki poliuretanowej nakładane natryskiem: nakładanie np. lekkiej pianki poliuretanowej na poddasza, dachy, ściany, lub twardej pianki poliuretanowej na wewnętrzne obudowy ciężarówek, jachtów, barek i innych środków transportu.
  • Natrysk elastomerów, poliuretanowych i polimocznikowych (z ang.: poliurea), na dachy, elementy maszyn, zsypy, cyklony...
  • Natryskowe nakładanie powłok antyścieralnych.
  • Wylewanie dylatacji na skalę przemysłową
     

Pełna gama akcesoriów jest dostępna od ręki w naszym magazynie. Agregaty natryskowe są dostępne od ręki, cały rok, wraz z serwisem, uruchomieniem i częściami zamiennymi.
Poniżej prezentujemy film z natrysku poddasza za pomocą lekkiej pianki otwartokomórkowej, stosowanej zamiast wełny coraz częściej w budownictwie na całym świecie.

 Pianki poliuretanowe są stosowane również w bardzo ciekawych konstrukcjach, dla Państwa znaleźliśmy film pokazujący zastosowanie natrysku pianek poliuretanowych do wzmacniania i ocieplania wanien z hydromasażem:

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl