AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

Z myślą o zdrowiu Współpracowników i odwiedzających nas w siedzibie Klientów!

W ciągu pierwszych 5 minut od zatrzymania krążenia może dojść do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym, spowodowanych niedokrwieniem. W trosce o życie i zdrowie pracowników a także odwiedzających, podjęliśmy decyzję wraz z innymi firmami w Kole o zakupie i udostępnieniu defibrylatorów w swoich zakładach.

Wg raportu raport Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 r. nagłe zatrzymanie akcji serca jest główną przyczyną zgonów w Europie. W Polsce na skutek zatrzymania krążenia co roku umiera ponad 40 000 osób. Jeżeli pierwszej pomocy udzielimy w przeciągu pierwszych 3 minut od zatrzymania akcji serca szansa przeżycia może się zwiększyć aż o 75%! Każda kolejna minuta zwłoki wiąże się z utratą 3-4% szans. Niestety statystycznie pomoc medyczna dociera do potrzebujących średnio w 8 minut od momentu wezwania, a poza miastami nawet po kilkunastu minutach.

Właśnie dlatego również AMB TECHNIC zdecydowała się na zakup automatycznego defibrylatora AED, który jest już dostępny na terenie zakładu.
 

Defibrylator AED (ang. Automatic External Defibrylator – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny) to nowoczesne urządzenie medyczne, które po podłączeniu do klatki piersiowej pacjenta analizuje stan poszkodowanego i w razie potrzeby wysyła impuls magnetyczny do mięśnia sercowego, stabilizując jego pracę. W AMB Technic wyznaczyliśmy grupę pracowników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy z użyciem nowego sprzętu.

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Zanim przybędzie fachowa pomoc, akcję ratowniczą będzie mogła podjąć każda przeszkolona osoba. Zakupiony defibrylator od chwili rozpoczęcia pierwszej pomocy udziela podpowiedzi w postaci komunikatów głosowych, tekstowych oraz podświetlanych obrazków. Urządzenie nadzoruje działania prowadzone przez ratownika również podczas resuscytacji i informuje o ich poprawności za pomocą odpowiednich komunikatów, np. „przyciśnij mocniej”, „dobry ucisk”. Funkcja metronomu dodatkowo wskazuje ratownikowi poprawne tempo ucisku.
Europejska Rada Resuscytacji rekomenduje instalację defibrylatorów w każdym uczęszczanym miejscu publicznym, w szczególności na lotniskach czy dworcach. Warto by defibrylatory znajdowały się blisko miejsca pracy - w chwili zagrożenia liczyć się będzie każda sekunda.

Koszt zakupu sprzętu jest niewspółmierny do korzyści jakie wynikają z jego posiadania. Na szczególne uznanie zasługuje odpowiedzialność społeczna samych tych firm, które są otwarte na nowości techniczne nie tylko w obszarze prowadzonego biznesu, ale i w strefie odnoszącej się do zdrowia i życia zarówno pracowników jaki i interesariuszy firmy.

Źródło: Notatka prasowa z mediów kolskich; . https://www.erc.edu/index.php/doclibrary/pl/209/1/

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
W ramach akcji "Ratuj Serce" defibrylator AED w AMB Technic
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl