AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

Klej można nakładać, podawać, nanosić, dozować lub zwyczajnie kleić nim.

Urządzenia do nanoszenia kleju mogą służyć do nakładania klejów np. za pomocą wałków (czasem o bardzo dużej szerokości), dysz i innych dozowników również automatycznych stosowanych w liniach technologicznych. Większość klejów dostępnych na rynku zaopatrzone są w karty techniczne. Taka instrukcja informuje użytkownika, że klejenie – nanoszenie kleju to proces chemiczny. W takiej karcie jest napisane w jaki sposób nanosić klej, jak przygotować powierzchnię nim rozpocznie się nanoszenie kleju np. „powierzchnie klejone muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i oleju”.
 

Aktywacja powierzchni. Przygotowanie powierzchni do nanoszenia np. lakieru czy kleju.
rys. Aktywacja powierzchni. Przygotowanie powierzchni do nanoszenia np. lakieru czy kleju.
 

Wciąż nanosi się klej tradycyjnie np. nakładając klej budowlany na styropian. W ciągach produkcyjnych (tych tradycyjnych), kleje przenoszone są za pośrednictwem pompy lub zbiornika ciśnieniowego i nakładane na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Nanoszenie kleju w takich procesach sprowadza się często do jedno- i dwustronnej, dwu- lub czterowalcowej nakładarki.

Nowoczesne konstrukcje maszyn do nakładania kleju gwarantują perfekcyjne wykończenie klejonych elementów i przede wszystkim dużą trwałość połączenia za pomocą kleju. Uważa się, że maszyna do nakładania kleju to potężne urządzenie o wadze kilkuset kilogramów i dużych gabarytach. W wielu przypadkach tak właśnie jest. Niektóre z modeli tych maszyn to roboty, które przez precyzyjne nanoszenie kleju pozwalają poprawiać ergonomię obróbki i mogą non stop zajmować się nakładaniem różnych typów technologicznych klejów.

Na rynku oferuje się różne rozwiązania w nanoszeniu i nakładaniu kleju, i dozowaniu również tych termotopliwych. Większość oparta o najnowsze oczekiwania wielkiego przemysłu, ale też small businessu, a więc rozwiązania nanoszenia kleju dla małego zakładu rzemieślniczego, ale również dla fabryki oferującej masowa produkcję, np: w produkcji mebli i ich elementów, fabryki obuwia, gdzie maszyna umożliwia prawidłowe naniesienie kleju i sklejenie cholewki ze spodem buta; ale też tam, gdzie konieczne jest precyzyjne wykończenie np. przy wykonywaniu oklein drewnianych oraz fornirów czy płyt z materiałów drewnopodobnych, które też wymagają takich urządzeń do nanoszenia, precyzyjnego podawania kleju.

Obecnie o klejniu w procesie produkcyjnym możemy napisać, że oparty jest o nanoszenie i nakładanie klejów przez nowoczesne, perfekcyjnie dokładne dozowniki.

Nanoszenie nakładanie klejuNanoszenie nakładanie klejuNanoszenie nakładanie żywicNanoszenie nakładanie!

rys. nanoszenie - nakładanie - dozowanie

Precyzyjne urządzenia zajmujące się nakładaniem/nanoszeniem klejów są również niezbędne w zakładach, gdzie trzeba nanieść niewielką warstwę kleju na różne komponenty elektroniczne. Mikro-dozowanie, nanoszenie kleju, past czy żywic w przemyśle elektronicznym wiąże się z perfekcją nanoszenia - nakładania.

Klejenie to proces oparty o wiedzę chemiczną i fizyczną. Pojęcie Adhezji jest podstawą procesu nakładania klejów, przede wszystkim pod kątem 100% skuteczności, czyli: nanoszony klej skutecznie - trwale wiąże ze sobą klejone powierzchnie.
 

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
Nanoszenie i nakładanie klejów przez perfekcyjnie dozowniki.
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl