AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

Pianka poliuretanowa, styropian czy wełna mineralna, czyli czym docieplać?

Na polskim rynku mamy wiele dostępnych materiałów przeznaczonych do termoizolacji. Wszystkie te materiały mają swoje wady i zalety, mają też różne właściwości i metody stosowania....
 

Na wstępie przypomnę wełnę mineralną, której właściwości są praktycznie znane przez wszystkich od dawna. Charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością i niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Wielu z nas pamięta, jak nieprzyjemne uczucie na skórze wywołuje pył z wełny? Stosowana najczęściej w systemach suchej zabudowy wnętrz, ale zdecydowanie praktyczniejszym materiałem jest od niej styropian.

Jeśli już zdecydujemy się na zastosowanie płyt styropianu, to na wstępie warto wiedzieć, aby kupować płyty o krawędziach profilowanych. Podczas montażu można je układać na zakład, co zapewni szczelność tworzonej izolacji termicznej. Szczelne będzie również ocieplenie wykonane z podwójnej warstwy płyt układanych tzw. mijankowo.

 

Pianka poliuretanowa. Widziałem już niejedne poddasze ocieplone za jej pomocą. Niesamowite wrażenie, ale pełne uczucie wyciszenia, szczelności i izolacji przy mrozach grubo poniżej minus 20 stopni. Ta Twarda, sztywna pianka zamknięta w komórkach PUR jest odporna na działanie wody i wilgoci, nie przepuszcza powietrza. Pianka poliuretanowa ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne jest materiałem trwałym i nie wchodzi w reakcje z innymi materiałami stosowanymi w budownictwie. To idealny produkt sprawdzający się przy remontach uszkodzonych, przemarzających i lekkich dachów, stropodachów pełnych i wentylowanych. Natrysk wykonuje się metodą hydrodynamiczną. Dodatkowo jest faktem, że nie jest to jeden z najdroższych sposobów docieplenia/ocieplania. Nakładanie pianki wymaga fachowej obsługi i dysponowania odpowiednim sprzętem. Pianka poliuretanowa uważana jest obecnie za najlepszy materiał izolacyjny, ocieplający i do wypełnienia pustki ściennej. W wersji lekkiej ma dodatkowe właściwości wygłuszające.

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
Pianka poliuretanowa, styropian, wełna mineralna, docieplenie
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl