AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

Klejenie tworzyw sztucznych - Marek Bernaciak AMB TECHNIC

Poradnik "Klejenie tworzyw sztucznych" autorstwa Marka Bernaciaka, założyciela i właściciela firmy AMB Technic, to wprowadzenie do technologii klejenia. Ta pozycja dedykowana jest przede wszystkim technikom i inżynierom, a w szczególności technologom, osobom odpowiedzialnym za proces produkcyjny, pracownikom działu utrzymania ruchu.

Kilka słów od Marka Bernaciaka
"Od prawie dwudziestu lat zajmuję się materią, jaką jest klejenie plastików i byłem przekonany, że w XXI wieku niewiele osób będzie potrzebowało informacji w tym zakresie. Jednak okazuje się, iż technologia klejenia ciągle jest nowością, a wiedza o niej jest skromna i to nawet (a może przede wszystkim) wśród młodych inżynierów, którzy często nie znają różnicy między polipropylenem a poliwęglanem.”

 

 

Autor kładzie duży nacisk na praktyczne kwestie związane z tematem klejenia, jak również wiedzę teoretyczną, przydatną w codziennej pracy zawodowej. Poradnik nie jest książką naukową, to raczej zbiór doświadczeń i wiedzy zdobytej oraz wypracowanej w pracy zawodowej Marka Bernaciaka związanej z procesami klejenia.


[Marek M. Bernaciak] „…Książka ta jest do (prze)czytania, nie do położenia na półce. Narodziła się jako owoc rozmów z Św. P. prof. Henrykiem Zawistowskim, który zapraszał mnie na swoje seminaria dotyczące technologii tworzyw sztucznych jako propagatora klejenia i uszczelniania oraz nieustannie wspominał, że „warto by to wszystko spisać”.


Jeśli jesteś inżynierem lub technikiem i dostałeś zadanie, by opracować proces klejenia jakichś elementów (niekoniecznie plastikowych), a nie wiesz od czego zacząć, to ta książka jest dla Ciebie. Dzięki tej książce zdobędziesz wiedzę, które technologie są pożyteczne, a które są tylko gadżetami. Będziesz wiedział jakich klei (mniej więcej) szukać oraz jak przygotować powierzchnię pod proces klejenia w efektywny sposób.


Klejenie wyrobów z tworzyw sztucznych jest jedną z bardziej złożonych, ale i najmniej znanych technik przetwórstwa. W warunkach przemysłowych wymaga nie tylko specjalnych urządzeń, lecz także dużego doświadczenia, a takim dysponuje Autor niniejszej książki. Książka, będąca owocem pasji Autora, charakteryzuje się specyficznym stylem – jest to przekaz nigdzie dotychczas niepublikowanych informacji i wskazówek technologicznych w formie osobistej rozmowy z czytelnikiem.
z przedmowy Henryka Zawistowskiego

 

Nie czekaj, kup teraz!

Pierwszy rozdział książki możecie pobrać TU.
 


"...A kto powiedział, że ma działać? I kto powiedział, że przygotowanie powierzchni tworzyw sztucznych polega na przetarciu papierem ściernym?..."
(…) Marek Bernaciak fragmenty z opracowania „Klejenie tworzyw sztucznych”

 

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl