AMB na Facebooku AMB na You tube  

AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

NORDSON EFD Zawór wysokociśnieniowy serii 736

Producent: NORDSON EFD
NORDSON EFD Zawór wysokociśnieniowy serii 736
Zawór wysokociśnieniowy serii 736HPA, pozwala na precyzyjne nakładanie uszczelniaczy, silikonów, poliuretanów i podobnych produktów w procesie klejenia odpowiedzialnych elementów motoryzacyjnych i budowlanych.

Zawór wysokociśnieniowy serii 736HPA może podawać płyny pod ciśnieniem do 172 bar, przy zachowaniu precyzji i trwałości, niespotykanej w innych obszarach. Zwykle stosowany w automatycznym procesie nakładania silikonów, poliuretanów, polimerów MS, do klejenia odpowiedzialnych konstrukcji.

Systemy dozujące oparte na zaworach wysokociśnieniowych serii 736 są niezawodne i pracują wiele lat bezawaryjnie. W Polsce pracuje wiele setek takich zaworów. To sprawdzone rozwiązanie w przemyśle.

Zawór dozuje najczęściej silikony, poliuretany jednoskładnikowe, smary, kleje polioctanowe, polimery MS (modyfikowane silanami), które są najczęściej stosowane w montażu odpowiedzialnych podzespołów w budowie maszyn, klejeniu kolektorów słonecznych, klejeniu baterii słonecznych, uszczelnianiu lamp i obudów wykonanych zarówno z metalu jak i z tworzyw sztucznych.

 Motoryzacja docenia zawór serii 736HPA za jego trwałość i precyzję, budownictwo za łatwość obsługi i nieporównywalną odporność na uszkodzenia, ze względu na solidną konstrukcję ze stali nierdzewnej.

Pasywowana komora dozowania jest łatwa w czyszczeniu, a zrównoważony mechanizm pręta odcinającego zamyka się precyzyjnie i łatwo, nawet przy wysokim ciśnieniu materiału.

Inne zalety to:

  • regulacja efektu zassania,
  • zwartość i mały ciężar w porównaniu z innymi konstrukcjami,
  • możliwość podłączenia zewnętrznej linii powietrza zamykającego,
  • prędkość dozowania: do 400 cykli / minutę,
  • maksymalne ciśnienie materiału do 172 bar.
  • Zwykle zasilanie klejem prowadzone jest przez pompę wysokociśnieniową z beczki lub wiadra.

Zawór współpracuje ze sterownikiem serii 8000, można podłączyć do 4 zaworów do jednego sterownika.

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

uszczelki-wylewane.pl
Plazma.amb.pl
Ultrafiolet
Zobacz nasz kanał na youtube
Copyright © 2020 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl