Zintegrowana maszyna do dozowania materiałów dwuskładnikowych Fluid Research LC50

Maszyny serii LC50 są nowoczesnym projektem maszyn dozujących klasy „benchtop”, dążącym do zaspokojenia dużych wymagań technicznych połączonych z ekonomicznym designem, konkurującym z tanimi maszynami słabej jakości pojawiającymi się w ostatnim czasie na polskim rynku.

Jest w pełni konfigurowalna, może być wyposażona w dowolne zbiorniki, ogrzewanie, mieszanie, cyrkulację i zmienne stosunki mieszania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Charakteryzuje się szerokim zakresem stosunków mieszania, zasadniczo można ją spotkać nawet tam, gdzie stosunek mieszania sięga nawet 30:1

Zbiorniki nie są poddawane ciśnieniu, więc można je dopełniać w czasie pracy urządzenia, bez zbędnych przerw w produkcji. Możemy również zainstalować system odpowietrzający, monitoring ciśnień oraz przepływomierze wraz z raportowaniem procesu w celu profesjonalnego zarządzania produkcją.

Sprawdzone w ciągu ostatnich 50 lat pompy tłokowe pozwalają na podawanie nawet wypełnionych silnie żywic, o lepkościach sięgających 100 000 mPas.

Mamy w Polsce uruchomione także odmiany takich maszyn wyposażone w pompy odporne na ścieranie, gdzie żywice są wypełnione tlenkami aluminium lub kwarcem.

Mieszanie w zbiornikach zapobiega sedymentacji, a dopasowane do aplikacji głowice mieszające mogą być zamocowane na robotach, gdzie wykonują precyzyjne operacje klejenia na estetycznych elementach, odbieranych jakościowo pod kątem wyglądu.