Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Dozowanie płynów dwuskładnikowych / Zintegrowane maszyny dwuskładnikowe / Zintegrowana maszyna do dozowania materiałów dwuskładnikowych 3E

Zintegrowana maszyna do dozowania materiałów dwuskładnikowych 3E

Producent:

Zastosowanie:


SONDERHOFF 3E PUR z technologią DM 50xekonomicznie – wydajnie – ekologicznie

Maszyna dozująca wyposażona jest w opcjonalny stół wahadłowy do obróbki i dozowania systemów poliuretanowych 2K.

Maszyna dozująca 3E PUR – prosty i podstawowy model do standardowych zastosowań.

Kompaktowa maszyna dozująca SONDERHOFF 3E PUR to niskociśnieniowe urządzenie, przeznaczone do mieszania i dozowania płynnych, średnio i bardzo lepkich dwuskładnikowych systemów poliuretanowych. Doskonale sprawdza się w precyzyjnym przetwarzaniu, dynamicznym jednorodnym mieszaniu oraz dokładnym dozowaniu tych materiałów. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu 2K maszyna automatycznie nakłada materiały na komponenty, korzystając z technologii uszczelek piankowych formowanych na miejscu (FIPFG).

Przy tworzeniu nowej generacji maszyn dozujących 3E do spieniania, klejenia i zalewania komponentów przemysłowych, skoncentrowano się na istotnych cechach nowoczesnych maszyn dozujących. Maszynę zaprojektowano z myślą o najczęściej stosowanych właściwościach aplikacji.

Oferta nie ogranicza się jedynie do maszyn 3E PUR. Dodatkowo istnieją także dwie inne linie maszyn: 3E SIL, dedykowana dla systemów silikonowych 2K oraz 3E FLEX, uniwersalna i rozszerzalna maszyna dozująca, pozwalająca na opcjonalne konfiguracje.

Wszystkie trzy typy maszyn 3E zostały wyposażone w technologię DM 50x oraz różne precyzyjne głowice mieszające z serii MK 825, które wyróżniają się innowacyjnymi udoskonaleniami. Dzięki temu zapewniają maksymalną stabilność procesu, umożliwiając pełne automatyczne dozowanie stosowanych systemów materiałowych 2K.

Dzięki atrakcyjnej cenie wejścia istnieje krótki okres zwrotu, a wysoki stopień standaryzacji skraca czas realizacji.

Zoptymalizowana ocena i kontrola procesu

Dzięki zastosowaniu technologii głowicy mieszającej MK 825 w nowej maszynie dozującej SONDERHOFF 3E PUR operator ma dostęp do obszernej bazy danych. Ta funkcja pozwala na monitorowanie stanu maszyny oraz zapobiegawczą konserwację zużywających się części.

Automatyczna rejestracja danych systemowych, materiałowych i procesowych gwarantuje nieprzerwaną identyfikowalność procesu produkcyjnego.

Dla zapewnienia stałej wysokiej dyspozycyjności maszyny dostępne są różne koncepcje serwisu technicznego. Podstawową ideą jest zapobiegawcza i planowa konserwacja.

Odkryj, jak łatwo skonfigurować i obsługiwać maszynę dozującą 3E!

W filmie zostają zaprezentowane również funkcje maszyny dozującej, rozmieszczenie poszczególnych jej elementów w systemie oraz sposób montażu opcjonalnego stołu wahadłowego do maszyny dozującej w łatwy sposób, dzięki samodzielnej konfiguracji.

Kompaktowa klasa do standardowych zastosowań

Umieść, podłącz i pracuj!

Gdy zasilanie, woda i sprężone powietrze są podłączone, a dwa składniki wybranego systemu 2K PUR są napełnione i przygotowane w oddzielnych zbiornikach ciśnieniowych, można rozpocząć produkcję. Dzięki 3E PUR nawet w przypadku niewielkich i średnich ilości produkcja może być prowadzona bardzo ekonomicznie.

Dozownik został wyposażony w ręcznie obsługiwane drzwi podnoszone, co zapewnia zgodność z normą CE. Dzięki temu nie są wymagane dodatkowe bariery ochronne ani bariery świetlne, co przekłada się na zwiększoną wydajność, oszczędność miejsca oraz obniżenie kosztów.

Maszyna dozująca SONDERHOFF 3E PUR została zaprojektowana tak, że może być dostarczona w kontenerze jako jedna kompletna jednostka, gotowa do ustawienia i podłączenia w miejscu instalacji.

Maszyna dozująca jest wyjmowana z pojemnika transportowego, następnie ustawiana i podłączana – wystarczy umieścić, podłączyć i jest gotowa do pracy. Wszystkie funkcje są zintegrowane na jednym podwoziu, dzięki czemu możliwa jest łatwa wymiana maszyny dozującej w procesie produkcji.

Maszyna dozująca może być wykorzystywana jako wyspa produkcyjna, a jej powierzchnia montażowa zajmuje około 9 metrów kwadratowych, co sprawia, że zajmuje bardzo niewiele miejsca.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Zintegrowana maszyna do dozowania materiałów dwuskładnikowych 3E ENG (.pdf)

Maszyna dozująca SONDERHOFF 3E PUR