Zintegrowana maszyna do dozowania materiałów dwuskładnikowych 3E

  • Zintegrowana maszyna do dozowania materiałów dwuskładnikowych 3E

3E – maszyna, która oszczędza czas, miejsce i koszty.

Zintegrowana maszyna dozująca Sonderhoff 3E oparta o niskociśnieniowy dynamiczny system mieszania i dozowania dwóch składników o dużej rozpiętości parametru lepkości materiałów od 200 mPs do 100 000 mPs oraz stosunku mieszania dwóch komponentów w  zakresie od 10:1 do 1:2.

Precyzyjnie dozuje poliuretany i inne polimery. Automatyczne nakładanie materiałów spienianych (pianki poliuretanowe, spieniane silikony), klejów i mas zalewowych pozwala zastosować maszynę 3E w szerokiej gamie aplikacji.

Zintegrowana maszyna 3E pozwala na bezpieczne i łatwe wykonywanie obsługi procesu dozowania. Łatwy w obsłudze panel dotykowy umożliwia proste programowanie ścieżki dozowania oraz pozostałych parametrów procesu.

Maszyna jest dostarczana w „jednym kawałku”, całkowicie zmontowana, gotowa do stawienia w miejscu docelowej pracy. Po podłączeniu mediów (energii elektrycznej, wody i sprężonego powietrza) oraz przygotowaniu materiałów w zbiornikach ciśnieniowych można natychmiast rozpocząć produkcję!

Maszyna posiada certyfikat CE. Ręcznie podnoszone drzwi zabezpieczają strefę zagrożenia wyznaczoną zakresem ruchu robota liniowego. Żadne dodatkowe ogrodzenie czy kurtyny nie są potrzebne. Standaryzacja budowy maszyny 3E pozwala na skrócenie czasu dostawy.

Maszyna 3E wyposażona jest w głowicę dozującą z mieszaniem dynamicznym z ekologicznym myciem wodą pod wysokim ciśnieniem.
Pomimo dozowania dwuskładnikowych materiałów reaktywnych głowica myta jest wodą.
Stosowanie rozpuszczalników do czyszczenia głowicy mieszającej jest niepotrzebne!