Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Dozowanie płynów jednoskładnikowych / Zawory strzelające Nordson EFD serii Pico Pulse

Zawory strzelające Nordson EFD serii Pico Pulse

Producent:

Zastosowanie:


Najbardziej unikatowy zawór strzelający na rynku.

Stworzony dla niezwykle wymagającego środowiska produkcyjnego, zawór strzelający PICO Pµlse uznawany jest za jeden z najbardziej niezwykłych i perfekcyjnych zaworów dozujących dostępnych na rynku. Poprzez współpracę z dedykowanym sterownikiem PICO Toµch pozwala na jeszcze lepsze sterowanie skokiem, poprawia czas zamknięcia i otwarcia iglicy do pełnego skoku celem uzyskania jak najdokładniejszej kontroli nad dozowaną substancją.

Zawór strzelający PICO Pµlse jest innowacyjnym i nie wymagającym dodatkowej obsługi zaworem dozującym, a dzięki zastosowaniu specjalnej iglicy sterowanej piezoelektrycznie umożliwia szybki demontaż części wchodzących w kontakt z materiałem. W ten sposób redukujemy czas serwisowania do kilku sekund co znacząco zwiększa wydajność produkcji. Unikatowa modułowa budowa i wymienne części pozwalają na dozowanie szerokiego zakresu płynów montażowych o bardzo zmiennych lepkościach.

Cechy charakterystyczne PICO Pµlse:

  • wymienna, modułowa konstrukcja zapewnia elastyczność, która jest w stanie sprostać zmiennym wymaganiom produkcji,
  • beznarzędziowa część materiałowa – umożliwia szybkie i proste serwisowanie które znacząco redukuje czas przestoju,
  • dozowanie z częstotliwością 1000 Hz i w trybie ciągłym, i do 1500 Hz* w trybie impulsowym,
  • tworzy mikro-krople o wielkości od 0,5 nl,
  • zmienny skok gwarantuje precyzyjną kontrolę nanoszenia.

Najsolidniejszy dozujący zawór natryskowy na rynku o unikatowej modułowej budowie i wymiennych częściach, umożliwia dozowanie szerokiego zakresu płynów montażowych o różnych/zmiennych lepkościach.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Zawory strzelające serii Pico Pulse PL (.pdf) PICO Pµlse Jet Valve System ENG (.pdf)