Zawory dozujące do powłok Nordson Asymtek

  • Dozujace zawory do powłok Nordson Asymtek
  • Dozujace zawory do powłok Nordson Asymtek

Zawory dozujące do powłok zabezpieczających w elektronice

W skład grupy aplikatorów powłok Conexis wchodzą: zawór igłowy DD-5130, zawór rozpylający DD-5140 i zawór kurtynowy DD-5150. Zawory te zapewniają rozmaite rozwiązania technologiczne, spełniające określone wymagania aplikacji.

Zawór DD-5130 to zawór iglicowy wykonany ze stali nierdzewnej o wysokim ciśnieniu i zamknięciu na wylocie. Jedną z jego unikalnych cech jest duża szybkość przepływu komponentów o znacznej lepkości i ekspresowy czas cyklu. Objętość może być kontrolowana przez czas i stopień otwarcia zaworu. Dokładne ustawienia otwarcia zaworu są możliwe dzięki wewnętrznej regulacji. Wielkość dawki od 0,003 ml, mała objętość. Max. lepkość 1 000 000 cps.

Zawór DD-5140 to zawór natryskowy o okrągłej strudze, przeznaczony do selektywnej powłoki konformalnej, stosowany w różnych zastosowaniach. Po ustawieniu zaworu na określoną szerokość będzie on aplikował komponent na ścieżkę o zdefiniowanych, ostrych krawędziach. Umożliwia to nakładanie powłok tam, gdzie jest to potrzebne, podczas gdy w tym samym czasie obszary niepożądane są wolne od powłoki. Średnica natrysku: 5 do 15 mm. Max. lepkość 5000 cps.

Zawór kurtynowy DD-5150 nakłada konformalny komponent powłokowy w kontrolowanej, jednolitej warstwie, a nie w rozpylonym sprayu. Materiał jest aplikowany pod niskim ciśnieniem przez specjalnie zaprojektowaną i wyśrodkowaną dyszę ceramiczną. Ta technologia dozowania zapewnia zautomatyzowane, selektywne nakładanie konformalnych komponentów powłokowych.

Grubości powłok zależą od materiału i mieszczą się zwykle w zakresie od 0,013 mm do 0,2 mm w przypadku materiału na bazie rozpuszczalnika i od 0,1 mm do 0,2 mm w przypadku materiałów w 100% stałych. Max. lepkość 100 cps.
Te aplikatory są używane wyłącznie z systemem nakładania powłok konformalnych Conexis CX-3040