Zawór wysokociśnieniowy Nordson EFD serii 736

Dodatkowe materiały informacyjne

Zawór wysokociśnieniowy serii 736HPA może podawać płyny pod ciśnieniem do 172 bar, przy zachowaniu precyzji i trwałości, niespotykanej w innych obszarach. Zwykle stosowany w automatycznym procesie nakładania silikonów, poliuretanów, polimerów MS, do klejenia odpowiedzialnych konstrukcji.

Systemy dozujące oparte na zaworach wysokociśnieniowych serii 736 są niezawodne i pracują wiele lat bezawaryjnie. W Polsce pracuje wiele setek takich zaworów. To sprawdzone rozwiązanie w przemyśle.

Zawór dozuje najczęściej silikony, poliuretany jednoskładnikowe, smary, kleje polioctanowe, polimery MS (modyfikowane silanami), które są najczęściej stosowane w montażu odpowiedzialnych podzespołów w budowie maszyn, klejeniu kolektorów słonecznych, klejeniu baterii słonecznych, uszczelnianiu lamp i obudów wykonanych zarówno z metalu jak i z tworzyw sztucznych.

Motoryzacja docenia zawór serii 736HPA za jego trwałość i precyzję, budownictwo za łatwość obsługi i nieporównywalną odporność na uszkodzenia, ze względu na solidną konstrukcję ze stali nierdzewnej.

Pasywowana komora dozowania jest łatwa w czyszczeniu, a zrównoważony mechanizm pręta odcinającego zamyka się precyzyjnie i łatwo, nawet przy wysokim ciśnieniu materiału.

Charakterystyka:

  • regulacja efektu zassania,
  • zwartość i mały ciężar w porównaniu z innymi konstrukcjami,
  • możliwość podłączenia zewnętrznej linii powietrza zamykającego,
  • prędkość dozowania: do 400 cykli/minutę,
  • maksymalne ciśnienie materiału do 172 bar.
  • zwykle zasilanie klejem prowadzone jest przez pompę wysokociśnieniową z beczki lub wiadra.

Zawór współpracuje ze sterownikiem serii 8000, można podłączyć do 4 zaworów do jednego sterownika.