Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Montaż powierzchniowy SMT / SPI systemy inspekcji pasty lutowniczej / SPI system inspekcji pasty lutowniczej Mycronic serii PI Primo

SPI system inspekcji pasty lutowniczej Mycronic serii PI Primo

Producent:

Zastosowanie:


System inspekcji pasty lutowniczej 3D z opcją auto-programowania

Przejrzysta i prosta kontrola inspekcji
Przejrzystość i prostota to słowa rzadko kojarzone ze złożonym procesem inspekcji pasty lutowniczej (SPI – Solder Paste Inspection). Ale seria PI to zmienia. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi z ekranem dotykowym może być łatwo konfigurowana i uruchomiona przez każdego po zaledwie godzinnym szkoleniu! Kalibracja wymaga jedynie naciśnięcia przycisku. Maszyna programuje się sama po pojedynczym skanowaniu pustej PCB. Wydajność pozostaje stała na wszystkich liniach SMT – bez konieczności dostrajania.

Pomiar objętości pasty lutowniczej z niezrównaną dokładnością i powtarzalnością
Referencyjność w osi Z jest kluczem do dokładnej inspekcji pasty lutowniczej. Właśnie dlatego, zamiast wykonywać referencję tylko do małego przyciętego obrazu wokół padów, seria PI rejestruje setki punktów referencyjnych w bardzo dużym polu widzenia 3D. W rezultacie zawsze znasz dokładną objętość pasty nałożonej nawet na najmniejsze pady. Niezależnie od ugięcia płytki, pomiary pozostają dokładne we wszystkich typach rzeczywistych środowisk produkcyjnych, bez fałszywych wywołań.

Przejmij kontrolę nad procesem drukowania pasty
Aby jeszcze bardziej zwiększyć kontrolę nad procesem, seria PI wykorzystuje automatyczne grupowanie padów według współczynnika apertury powierzchni (AAR – Area Aperture Ratio). Pozwala to na ciągłe doskonalenie procesu i ustawienie tolerancji niezależnie od produktów. Zapewnia również bardzo duże obrazy przeglądowe 3D dla łatwej diagnostyki. Niezależnie od tego, czy korzystasz z wbudowanej funkcji zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego w celu poprawy wydajności, czy monitorujesz swój proces w czasie rzeczywistym za pomocą MYPro Live, seria PI zapewnia pełną kontrolę nad procesem drukowania pasty lutowniczej, abyś mógł produkować jeszcze lepsze produkty z jeszcze wyższą wydajnością przy każdej partii. Aby śledzić wydajność w czasie, MYProAnalyze pomaga raportować i monitorować postępy, generując przydatne spostrzeżenia i analizy trendów.

Referencyjność w osi Z – stabilna i dokładna
Opatentowana metoda referencyjności w osi Z serii PI wykorzystuje całą teksturowaną informację 3D o płytce, a nie tylko przycięte obrazy wokół padów, aby zdefiniować stabilne i dokładne punkty referencyjne osi Z.

MYProAnalyze
Monitoruj swój proces produkcyjny w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania MYProAnalyze: dokładne dane produkcyjne pozwalają zoptymalizować wydajność i dostarczają istotnych informacji, które pozwalają na dalszą poprawę i maksymalizację wydajności pierwszego przejścia.

Synergia z drukarką do pasty lutowniczej MY700JP
Przeprowadzaj inspekcję nadrukowanej pasty lutowniczej metodą jet z taką samą wirtuozerią: system inspekcji pasty lutowniczej 3D od Mycronic obsługuje z taką samą wydajnością i precyzją płytki z nadrukowaną pastą lutowniczą metodą jet, jak i standardowe płytki z pastą nadrukowaną metodą sitodruku. Synergia z drukarką do pasty lutowniczej MY700 umożliwia inspekcję wszystkich rodzajów kształtów i objętości zadozowanej pasty, niezależnie od rodzaju użytej pasty lutowniczej. Gdy liczy się każda płytka, pętla naprawcza umożliwia systemowi inspekcji pasty lutowniczej 3D serii PI przekazywanie wszelkich informacji o niewystarczającej ilości pasty lutowniczej do MY700, dzięki czemu defekty są korygowanego bez konieczności mycia i ponownego drukowania pasty na PCB.

Cechy produktu

  • Krótszy czas cyklu – Duże pole widzenia 3D pozwala sprostać najbardziej wymagającym czasom cyklu linii produkcyjnej
  • Bardzo dokładna inspekcja pasty lutowniczej 3D – Opatentowana metoda referencyjności w osi Z do pomiaru objętości pasty
  • Doskonała powtarzalność – Wieloczęstotliwościowe i wielowzorcowe prążki moire oraz opatentowana referencyjność w dwóch osiach Z
  • Łatwe automatyczne programowanie – Pojedynczy skan płytki do zaprogramowania. Brak konieczności dostrajania programu. Bez ręcznej kalibracji.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Broszura i specyfikacja