Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Przygotowanie i aktywacja powierzchni / PT-Print jako rozwiązanie w zastosowaniach poligraficznych 

PT-Print jako rozwiązanie w zastosowaniach poligraficznych 

Producent:

Zastosowanie:


Z powłokami PT-Print możlwie jest drukowanie na różnorodnych powierzchniach – szkle, tworzywie czy metalu – przy użyciu technologii PlasmaPlus®. 

Całkowicie nowe, opatentowane źródło plazmy atmosferycznej umożliwia intensywną obróbkę powierzchni, w wyniku której powstaje nieskazitelna powierzchnia, praktycznie wolna od zanieczyszczeń organicznych. Dzięki takiemu przygotowaniu powierzchni do druku uzyskuje się niespotykaną dotąd przyczepność dla farb UV. W przeciwieństwie do poprzednich procesów obróbki wstępnej, które wykorzystują rozpuszczalniki i wymagają dużej ilości energii i pieców, nowy proces działa bez rozpuszczalników. 

Jak żadna inna forma energii, energia plazmy idealnie nadaje się do ukierunkowanej obróbki powierzchni wszelkiego rodzaju materiałów. Nawet bardzo wrażliwe powierzchnie można niezawodnie i bezpiecznie oczyścić, aktywować i powlekać. 

Powłoka PT-Print

W przypadku farb niezawierających rozpuszczalników, takich jak utwardzane promieniowaniem UV, utwardzane ciepłem lub na bazie wody, stan powierzchni podłoża, na którym ma być drukowany, jest bardzo ważny dla uzyskania przyczepności i prawidłowego zwilżenia w celu uzyskania optymalnej rozdzielczości obrazu. Jeśli nie można tego osiągnąć za pomocą na przykład Openair-Plasma® lub wyładowań koronowych, pomocny może być promotor przyczepności, taki jak PlasmaPlus®.

Personalizacja szerokiej gamy produktów

Personalizowane zadruki zyskują coraz więcej na popularności. Tanie tworzywa, takie jak PP czy PE stanowią szczególne wyzwanie w poligrafii. Ich niska energia powierzchni skutkuje brakiem adekwatnej zwilżalności, praktycznie uniemożliwiając zadruk. Openair-Plasma® zwiększa energię powierzchniową tworzywa znacząco poprawiając zwilżalność. Efektem jest znaczny wzrost przyczepności, co pozwala farbie drukarskiej na utworzenie trwałego, odpornego na zużycie połączenia z powierzchnią.

W przeciwieństwie do niepolarnych tworzyw sztucznych, metal i szkło mają z natury polarne właściwości powierzchni. Technologia PlasmaPlus® ma zastosowanie, aby chronić nadruki na metalu i szkle, na przykład przed zmianami temperatury lub innymi wpływami środowiska.

Technologia PlasmaPlus® może jeszcze bardziej zoptymalizować proces drukowania, a w niektórych przypadkach nawet może to umożliwić. Nałożenie powłoki plazmowej na podłoże bezpośrednio przed drukiem eliminuje zwykle wymagane gruntowanie.

Różne zastosowania plazmy sprawdziły się już w wielu różnych gałęziach przemysłu.

Cechy i zalety PT-Print:

    • Oszczędność energii

    • Obniżenie LZO

    • Zmniejszenie śladu węglowego

    • Zwiększenie możliwości produkcyjnych

    • Zmniejszenie kosztów produkcji

Powiązane produkty