Nordson Asymtek system dozowania płynów Spectrum® II Premier S2-900P 

System dozowania płynów Spectrum® II Premier S2-900P 

Spectrum® II Premier został opracowany z myślą o najnowocześniejszych aplikacjach dozowania płynów, wyposażony w system IntelliJet® Jetting. Zapewnia najnowszą technologię kontroli procesu w pętli zamkniętej, celowania wizyjnego i natryskiwania. 

Platforma Spectrum® II Premier zapewnia precyzję, jakość i kontrolę procesu dla złożonych aplikacji dozowania w opakowaniach półprzewodników i elektroniki mobilnej.

Charakterystyka:

 • wstępnie skonfigurowany z systemem IntelliJet®, idealny strumień do najmniejszych punktów i linii, najwyższej częstotliwości i najprostszej konserwacji,
 • zintegrowany pakiet Monocle™ Vision przeznaczony do wielu miejsc dozowania z rozległym polem widzenia o wysokiej rozdzielczości i 5 kanałami niezależnej kontroli światła.

Kluczowe funkcje są standardem w systemie Premier, takie jak Fids-on-the-Fly™ i oprogramowanie do programowania płytek, bezdotykowe wykrywanie wysokości lasera i ogrzewanie podłoża.

Premier zapewnia zwiększoną wydajność w najnowocześniejszych zastosowaniach, takich jak pakowanie na poziomie wafla, zaawansowany montaż modułu kamery i dozowanie niedopełnienia w przypadku płytek drukowanych o dużej gęstości teraz i w przyszłości.

System Spectrum® II Premier Nordson ASYMTEK stanowi udoskonalenie preferowanej na świecie platformy automatycznego dozowania płynów (Spectrum II) dzięki najnowszej technologii do produkcji najbardziej wymagających, zaawansowanych pakietów półprzewodników z zastosowaniami obejmującymi pakowanie na poziomie wafla i dozowanie niedopełnienia.

Spectrum® II Premier zawiera najnowszą generację systemu natryskowego IntelliJet®  z technologią wkładu Jet ReadiSet™, który przenosi natryskiwanie na nowy poziom. System IntelliJet® jest zdolny do ciągłego wtryskiwania niewielkich objętości, tak niskich jak 1 nL i częstotliwości do 1000 Hz, w ciaśniejszych szczelinach dozujących z mniejszymi odległościami zwilżania, niż tradycyjne dysze.

Wkłady ReadiSet™ umożliwiają szybką i łatwą konserwację dyszy, utrzymując wydajność dozownika na najwyższym poziomie. Pakiet Monocle™ Vision dodatkowo poprawia dokładność i wydajność dozowania na mokro dzięki wyższym możliwościom kontrastu i większym polu widzenia. 

Platforma Spectrum® II Premier ogranicza zmienność procesu, zwiększa wydajność i obniża koszty. Temperatura, ciśnienie płynu i powietrza zarządzane przez oprogramowanie zapewniają kontrolę w pętli zamkniętej, co eliminuje konieczność dokonywania zmian przez operatora. Opatentowana technologia Calibrated Process Jetting (CPJ) Nordson ASYMTEK automatycznie utrzymuje powtarzalność objętościową podczas długich serii produkcyjnych.

Kontrolowane ciepło procesowe (CpH™) dodaje zarządzanie ciepłem kontrolowane przez recepturę w celu zwiększenia wydajności cieplnej. 

Połączenie wydajności zaawansowanego sterowania procesami serii Spectrum® II z systemem IntelliJet® zapewnia niezrównaną spójność dla dużych linii produkcyjnych. Osiągnięcie identycznej wydajności na całej linii produkcyjnej oraz szybkie i niezawodne skalowanie produkcji jest łatwe do zarządzania poprzez kopiowanie ustawień procesu z systemu do systemu. 

Cechy produktu: 

 • wyposażony w system IntelliJet® Jetting,
 • pakiet Monocle™ Vision o wysokiej rozdzielczości,
 • oprogramowanie Fids-on-the-Fly™ do szybkiego przechwytywania punktów referencyjnych,
 • bezdotykowy laserowy czujnik wysokości,
 • kalibrowane strumieniowanie procesowe (CPJ),
 • oprogramowanie Fluidmove®,
 • dozowanie w trybie Dual-Simultaneous i Dual-Action – opcjonalnie,
 • dozowanie pochylenia: jednoosiowe i programowalne pochylenie + obrót – opcjonalnie,
 • dozowanie dwupasmowe dla zwiększenia przepustowości – opcjonalnie,
 • kontrola po dozowaniu – opcjonalnie,
 • podgrzewanie wstępne/dozujące/ponowne w celu zwiększenia wypływu i utwardzania niedopełnienia — opcjonalnie,
 • wiele zastosowań (niedopełnienie, wypełnienie ubytków, mocowanie matryc, precyzyjne powlekanie, hermetyzacja i inne).