Nordson Asymtek maszyna Forte™

Dodatkowe materiały informacyjne

Seria Forte™ Nordson Asymtek zwiększa precyzję dozowania płynów, dokładność i przepustowość. 

Nowe oprogramowanie Canvas® zapewnia potężne możliwości sterowania procesem z uproszczonym programowaniem.  

Seria Forte™ łączy wysoką dokładność dozowania płynów ze zwiększoną przepustowością i produktywnością przy niewielkich rozmiarach maszyny, aby obsługiwać aplikacje takie jak montaż obwodów elastycznych i płytek drukowanych, montaż elektromechaniczny, MEMS, wypełnianie, precyzyjne powlekanie i hermetyzacja. 

Nordson Asymtek połączył technologie z najbardziej zaawansowanego systemu dozowania płynów, sprawdzone funkcje najlepiej sprzedającej się platformy dozującej oraz najnowsze- generację oprogramowania Canvas® w nowej serii Forte™ dlatego, by obniżyć całkowity koszt posiadania przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości i wydajności produkcji.  

Dzięki wysoce stabilnej obudowie oraz nowej architekturze elektrycznej i mechanicznej, seria Forte zapewnia wzrost wydajności o 20-50% na godzinę (UPH) dzięki szybkiemu przyspieszeniu i lepszej kontroli ruchu. Konstrukcja z dwoma zaworami umożliwia równoczesną obsługę dwóch wysokoczęstotliwościowych systemów strumieniowych IntelliJet®, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność UPH i jakość, skracając czas dozowania o połowę. Poruszając się z niesamowicie szybkim przyspieszeniem 1,5 G, dwie dysze IntelliJet® szybko dozują bardzo dokładne objętości płynu, podczas gdy opatentowana korekcja pochylenia w czasie rzeczywistym automatycznie dostosowuje się do pochylenia obrotu obrabianego przedmiotu. Dodatkowa stabilność obudowy umożliwia szybkie poruszanie się w osiach x, y i z bez poświęcania dokładności umieszczania. 

Oprogramowanie Canvas® Nordson Asymtek zapewnia zupełnie nowy interfejs, który upraszcza programowanie i zapewnia potężny wgląd i kontrolę nad procesem dozowania. Programowanie graficzne pozwala skanować obrabiany przedmiot, opracowywać program w trybie online lub offline oraz symulować wyniki dozowania na wirtualnym płótnie. Kreatory z przewodnikiem dostarczają prostych instrukcji konfiguracji krok po kroku, a wykresy i kafelki danych z szybkim odniesieniem pozwalają kontrolować sposób wyświetlania danych z czujników systemowych i danych procesowych. 

Zintegrowana stacja serwisowa z dwoma zaworami, opatentowane sterowanie procesami w pętli zamkniętej i szyna do czyszczenia dysz ograniczają konieczność konserwacji i interwencji operatora. Wraz z zajmującą mało miejsca przestrzenią 600 mm (przenośnik od końca do końca) x 1374 mm (23,6 cala x 54,1 cala), Nordson Asymtek dostarcza kompletny pakiet zapewniający wysoką jakość, niskie koszty konserwacji i niezawodne dozowanie z konkurencyjnie niskim całkowitym kosztem posiadania.