Miksery statyczne mieszają wiele różnych materiałów dwuskładnikowych, jak:
- kleje poliuretanowe,
- metakrylowe,
- epoksydowe,
- silikony,
- żywice epoksydowe,
- zalewy elektroizolacyjne,
- materiały formierskie,
- elastomery poliuretanowe,
- pianki…. i wiele innych.
Specyfikacja:
Kleje i uszczelniacze dwuskładnikowe mają poważne przewagi nad materiałami jednoskładnikowymi:
- utwardzają się w CAŁEJ objetości, można więc sklejać powierzchnie nieprzepuszczalne dla powietrza oraz zalewać duże objętościowo detale, nie martwiąc się o sposób utwardzania wewnątrz objetości,
- utwardzają się nieporównanie szybciej niż kleje jednoskładnikowe, które niejednokrotnie potrzebują więcej niż 24 godzin na rozwinięcie wytrzymałości,
- łączą wiele materiałów bez stosowania podkładów,
- są łatwe do automatyzacji,
- nie wymagają dużych pól odkładczych.
Wiele z nich można mieszać po prostu przeciskając oba składniki przez rurkę mieszającą, nazywaną przez nas „mikserem statycznym”, ponieważ żaden z elementów nie porusza się. Materiał jest po prostu przeciskany przez mikser, a dzielenie go na wiele strug powoduje, że miesza się z drugim składnikiem.
Mikser powinien być dobrany do aplikacji, jego wielkość nie powinna być za mała ani za duża. Musi pozwolić na efektywne przeciskanie żądanej ilości materiału, a jednocześnie być na tyle mały, by materiał nie utwardzał się wewnątrz miksera.
Nasz zespół pomoże dobrać mikser do Twojej aplikacji. Wystarczy się z nami skontaktować albo odwiedzić nasze laboratorium.
Nie są wymagane żadne rozpuszczalniki do czyszczenia, zużyty mikser po prostu wyrzuca się, a najczęściej stanowi on odpad komunalny.