Maszyna Helios SD-960

Seria Helios SD-960 do dozowania dużych objętości.

Zaprojektowana z myślą o średnich i dużych objętości, seria Helios® SD-960 obsługuje szeroki zakres płynów jedno- i dwuskładnikowych, w tym wysoce ścierne materiały termoprzewodzące (TIM), zalewanie, uszczelnianie, powlekanie, kleje strukturalne, silikony, epoksydy i smary.

Dostosuj serię Helios do swoich wymagań procesowych. Wybieraj spośród konfiguracji wsadowych z dwiema szufladami lub konfiguracji z przenośnikiem w linii, wyposażonych w zawory dozujące Nordson ASYMTEK lub w pełni zintegrowane systemy dozujące Nordson SEALANT. Uzupełnij swój system o dodatkowe opcje, w tym zawory czasowe, progresywne pompy kawitacyjne, sterowanie procesem w pętli zamkniętej i serwosterowane systemy wyporowe.

Opatentowana opcja kalibracji masy przepływu (MFC), stosowana w innych systemach dozujących Nordson ASYMTEK, zapewnia, że objętości dozowania pozostają w określonych granicach procesu dzięki dozowaniu kontrolowanemu wagowo i automatycznej kalibracji.

Funkcje i opcje

• Opcjonalne dwuskładnikowe (2K) systemy dozowania ze zintegrowanym sterowaniem
• Oprogramowanie Fluidmove® z programowalną geometrią dozowania przez użytkownika
• Opatentowany MFC z opcjonalną wagą o dużej pojemności
• Opcjonalny czujnik do automatycznej kompensacji pozycji igły XYZ
• System kamer do programowania i rozpoznawania punków referencyjnych
• Konstrukcja ze stali nierdzewnej dla łatwego czyszczenia
• Wygodne prowadzenie węży dostarczających płyny
• Idealny do dozowania jedno- i dwuskładnikowych TIM-ów

Produkcja na linii przenośnikowej
Automatycznie transportuj produkt do i z obszaru przetwarzania za pomocą konfiguracji in-line wyposażonej w zintegrowany system przenośników kompatybilny z SMEMA.

Podwójna szuflada-Helios_side
Produkcja wsadowa z dwiema szufladami
Rozładuj, załaduj i dozuj jednocześnie bez zatrzymywania procesu produkcji seryjnej. W konfiguracji z dwiema szufladami serii Helios operatorzy przetwarzają części z dwóch łatwo dostępnych szuflad umieszczonych z przodu systemu. System przełącza się między dwiema szufladami – dozuje część w jednej szufladzie, a następnie automatycznie przechodzi do dozowania części w sąsiedniej szufladzie. Po zakończeniu dozowania operator może wyładować ukończoną część z pierwszej szuflady i ponownie załadować nową część do obróbki.

Oprogramowanie dozujące Fluidmove
Podobnie jak systemy dozujące Spectrum® ll i Quantum®, seria Helios zawiera laptop wyposażony w oprogramowanie Fluidmove, które pozwala użytkownikom uzyskać kontrolę nad procesami programowania i dozowania w standardowym środowisku Windows. Kamera systemowa i czujnik wysokości obsługują polecenia po zakończeniu dozowania w celu sprawdzenia wyników dozowania bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Jeśli konieczna jest bardziej szczegółowa inspekcja, platformę można skonfigurować z systemem inspekcyjnym.