Końcówki dozujące oraz strzykawki dozujące i aplikatory Nordson EFD serii OPTIMUM

Dozowanie precyzyjne w systemie ciśnieniowo-czasowym jest bardzo precyzyjne, pod warunkiem, że zachowa się powtarzalność elementów systemu dozowania. Końcówki dozujące (igły dozujące), aplikatory (strzykawki dozujące), tłoki, nawet przewody pneumatyczne, wszystko ma znaczenie.

Nasza obietnica polega na tym, że dla danego dozowanego produktu, przy danym układzie aplikator + końcówka dozująca + adapter w systemie OPTIMUM gwarantujemy powtarzalność dozowania bez względu na to, czy zmienimy końcówkę dozującą (igłę dozującą), czy załączymy inny aplikator (strzykawę dozującą) o tej samej wielkości. Nie jest to oczywiste i nie każdy może się poszczycić pewnością osiągnięcia takiego rezultatu. Dlatego NORDSON EFD narzuciło najsurowsze standardy wykonania komponentów systemu dozującego.

Fabryka NORDSON EFD znajdująca się w USA jest jedyną w świecie, która posiada certyfikaty CAŁKOWICIE WOLNEJ OD SILIKONU (SILICONE FREE FACILITY).

Specyfikacja:
Końcówki dozujące oraz strzykawki i aplikatory dozujące NORDSON EFD systemu OPTIMUM jako jedyne gwarantują tak doskonałą powtarzalność dawek. Są testowane w stopniu niespotykanym nigdzie indziej.
Każda igła dozująca jest sprawdzana na wielkość oporów przepływu. Wdrożono specjalny system kontroli i zarządzania jakością. Każda strzykawka dozująca (aplikator) ma podobne, szczelne pasowanie na całej długości (brak wewnętrznego stożka).

Komponenty: końcówki dozujące (igły dozujące) oraz aplikatory dozujące (strzykawki dozujące) systemu NORDSON EFD są produkowane pod najsurowszymi rygorami spotykanymi w przemyśle.