Producent

EIT

Zastosowanie

EIT® UVKey™ radiometr do pomiaru bakteriobójczego/wirusobójczego światła UV

  • EIT® UVKey™ radiometr do pomiaru bakteriobójczego/wirusobójczego światła UV

Lampy emitujące światło UV-C są świetnym rozwiązaniem, którego celem jest ochrona naszego zdrowia przed bakteriami, wirusami i roztoczami. Jednak nie każda lampa bakteriobójcza dostępna na rynku daje nam oczekiwany rezultat. Aby ocenić jej skuteczność najlepsze co można zrobić to sprawdzić jej działanie przy pomocy odpowiednich narzędzi.

EIT® UVKey™ to małe i poręczne urządzenie do pomiaru bakteriobójczego i wirusobójczego światła UV-C. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mierzyć światło UV-C w jego najbardziej efektywnym zakresie 254nm.

W porównaniu do powszechnych dozymetrów UV-C nie zostawia żadnych wątpliwości w zakresie poprawności pomiaru (wartość pomiaru jest wyświetlana w mJ/cm2). Dodatkowo zapewnia ciągły pomiar światła przez okres 6 miesięcy, co przy regularnych pomiarach jest dużo bardziej optymalne kosztowo.

Radiometr EIT® UVKey™ został skalibrowany wg wymagań NIST (ang. National Institute of Standards of Technology, amerykańska agencja federalna będąca odpowiednikiem Głównego Urzędu Miar), co przekłada się na rzetelność i poprawność prowadzonych pomiarów. Obudowa urządzenia spełnia wymagania normy IP67, chroniąc wewnętrzną elektronikę przed kurzem i wodą.