Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Przygotowanie i aktywacja powierzchni / Głowica plazmowa Openair-Plasma® RD1010

Głowica plazmowa Openair-Plasma® RD1010

Producent:

Zastosowanie:


Głowica rotacyjna RD1010 – Obróbka plazmowa płaskich dużych powierzchni 

System Openair RD1010 jest przeznaczony do wrażliwych i geometrycznie płaskich powierzchni. Obróbka plazmowa jest realizowana za pomocą dwóch pojedynczych głowic, które poruszają się po obwodzie koła względem wspólnej osi rotacji. Strumienie plazmy wychodzące z jednostek rotacyjnych biegną równolegle do osi obrotu. 

Dzięki ruchowi obrotowemu, przygotowanie plazmowe powierzchni jest osiągane przy relatywnie wysokiej prędkości komponentu lub folii. Powoduje to bardzo równomierną obróbkę przy niskim wpływie termicznym i dużym oknie procesowym. W zależności od prędkości obrotowej i średnicy działania, głowica RD1010 może osiągnąć prędkość nawet 50 m/min. 

Przykłady typowych aplikacji dla głowicy RD1010

  • Wydmuchiwane plastikowe opakowania przed etykietowaniem
  • Czyszczenie PCB: przed nanoszeniem pasty oporowej (szerokość obróbki 130 mm)
  • Jednostronna aktywacja folii
  • Powierzchnie szkła lub lustra: pełne czyszczenie powierzchni przed klejeniem
  • Panele plastikowe: aktywacja i czyszczenie przed lakierowaniem i klejeniem

RD10XX – specjalna konstrukcja głowicy

Tak jak w przypadku RD1010, RD10XX posiada dwie głowice poruszające się po obwodzie koła względem wspólnej osi rotacji. W dodatku, dzięki specjalnej konstrukcji, odległość między nimi może być dostosowana manualnie.

Pozwala to na elastyczną regulację szerokości obróbki według potrzeb. Dzięki opcjonalnemu bliższemu rozmieszczeniu wylotów dysz względem siebie oraz ruchowi obrotowemu można uzyskać wyższą intensywność plazmy.

Dzięki dostępności przekraczającej 99% systemy Openair-Plasma® oferują naszym klientom największe możliwości procesowe. Dysze Openair-Plasma® mogą być wyposażone w potrójny monitoring procesu, aby szybko i skutecznie reagować oraz zapobiegać przestojom produkcyjnym.

Podobne wpisy