Strona główna / Katalog / Zastosowanie / Montaż powierzchniowy SMT / Drukarki pasty lutowniczej metodą jet / Drukarka pasty lutowniczej metodą jet Mycronic serii MY700JX

Drukarka pasty lutowniczej metodą jet Mycronic serii MY700JX

Producent:

Zastosowanie:


Kompleksowe rozwiązanie do dozowania pasty lutowniczej i klejów SMA
W środowiskach o dużej zmienności produkcyjnej MY700JX umożliwia połączenie niezależnego od operatora drukowania pasty lutowniczej metodą jet (strzelania) z szybkim dozowaniem klejów SMA, materiałów utwardzanych światłem UV, żywic epoksydowych i innych. Dzięki obu tym funkcjom na tej samej maszynie i na tym samym etapie procesu produkcyjnego, praktycznie nie ma żadnej płytki, zestawu lub komponentu, którego nie można obsłużyć.

MY700JX to bez wątpienia najbardziej elastyczny sposób na produkcję najbardziej złożonych PCB z prędkością ponad miliona dawek na godzinę. Z łatwością radzi sobie z elastycznymi podłożami, płytkami LED, wnękami i package-on-package. Bezkontaktowa dysza precyzyjnie dozuje pastę lutowniczą z pełną kontrolą objętości, zapewniając powtarzalną jakość i wyższą wydajność przy mniejszej liczbie poprawek.

Za pomocą tej samej maszyny możesz zadozować klej SMA lub inny płyn montażowy do enkapsulacji, selektywnego lakierowania, dawkowania i linii z najwyższą prędkością w branży.

Więcej możliwości. Mniej sprzętu.
Niezwykle wszechstronny i kompaktowy, MY700JX idealnie pasuje do niemal każdego miejsca na hali produkcyjnej. Od bardzo drobnych dawek pasty lutowniczej po długie złącza i dawki topnika (flux), możesz osiągnąć większą precyzję niż w przypadku szablonów stopniowanych i większą prędkość niż w przypadku ogólnych systemów dozujących.

Inteligentna obsługa płytek drukowanych
Regulowane szyny przenośnika ułatwiają przełączanie między konfiguracjami jedno- lub dwutorowymi, a dwie wewnętrzne opcje buforowania zapewniają zoptymalizowany obszar roboczy i czas załadunku. Konfiguracja dwutorowa praktycznie eliminuje czas ładowania płytek, zapewniając, że podczas gdy jest płytka jest drukowana, druga jest już załadowana i znajduje się w pozycji do dozowania metodą jet (strzelania) na drugim torze. Bez względu na to, jakich zastosowań może wymagać Twoja działalność, najlepsza w swojej klasie głębokość maszyny MY700 gwarantuje duży obszar roboczy z dużym prześwitem od góry i od dołu.

Unikalne wyrzutniki z dwoma głowicami
Pasta lutownicza? A może klej SMA? Opcjonalne wyrzutniki (ejectors) z dwiema głowicami umożliwiają jednoczesne dozowanie obu tych materiałów na tym samym etapie procesu.

Najwyższa produktywność w najbardziej kompaktowym wydaniu
Dzięki platformie MY700 będziesz w stanie obsłużyć szerszy zakres projektów za pomocą jednego, w pełni sterowanego programowo, rozwiązania – a wszystko to na zaledwie 1,5m2 powierzchni! Bez względu na to, jak skomplikowany jest harmonogram produkcji, możliwość połączenia aplikacji bardzo precyzyjnego dozowania pasty lutowniczej i innych płynów montażowych w jednej maszynie daje Twojemu przedsiębiorstwu decydującą przewagę w obliczu przyszłych wyzwań.

Cechy produktu:

  • Połączenie różnych etapów procesu produkcyjnego – redukcja kosztów i długości linii produkcyjnej
  • Elastyczność i wydajność – dwutorowe i dwugłowicowe możliwości w znaczący sposób zwiększają przepustowość produkcji
  • Skrócenie czasu cyklu i buforowania płytek drukowanych

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Broszura MY700 Specyfikacja MY700