Nordson Asymtek Conexis CX-3040

Dodatkowe materiały informacyjne

System Conexis® zapewnia niezwykłą jakość zautomatyzowanych procesów powlekania ochronnego.

System powlekania konformalnego Conexis zapewnia zarówno elastyczność, jak i szybkość procesu. Dodatkowo jest idealny do zastosowań o średniej i dużej precyzji. Enkodery liniowe dają możliwość osiągnięcia maksymalnej prędkości 700 mm na sekundę i ogólnej powtarzalności mechanicznej do 50 mikronów. W momencie zmiany potrzeb produkcyjnych można dodać dodatkowe funkcje i opcje.

Oprogramowanie systemu Conexis gwarantuje łatwy i intuicyjny w użyciu interfejs. W pamięci oprogramowania dozownika możemy przechowywać i monitorować informacje o różnych komponentach, zaworach dozujących oraz inne niezbędne informacje do których mamy bardzo łatwy dostęp.

Biblioteka oprogramowania może przechowywać i monitorować informacje o różnych materiałach, zaworach dozujących i innych niezbędnych kryteriach umożliwiających łatwy dostęp. Ponadto oprogramowanie może monitorować wszystkie parametry ciśnienia powietrza (główne ciśnienie zasilania, ciśnienie w zbiorniku i ciśnienie powietrza rozpylającego), aby zapewnić rozszerzoną kontrolę procesu.

System Conexis można skonfigurować z wieloma różnymi aplikatorami dozującymi i rozpylającymi. Na niezależnej osi Z można zamontować do trzech zaworów, z których dwa mogą przechylać się (4 osie) i obracać (360 stopni).
W celu uzyskania wyższego poziomu produkcji i najwyższej kontroli procesu należy wziąć pod uwagę konformalny system powłok Select Coat® SL-940.