Agregat dozujący Sonderhoff DM 502/503/504

  • Agregat dozujący Sonderhoff DM 502 / DM 503 / DM 504
  • sonderhoff 502/503/504
  • Agregat dozujący Sonderhoff DM 502 / DM 503 / DM 504
  • sonderhoff 502/503/504

Dodatkowe materiały informacyjne

Nowa generacja agregatów dozujących dla maksymalnej stabilności procesu i niezawodności.

Czujniki zainstalowane w maszynie DM 502 i głowicy mieszającej MK 825 PRO mierzą szeroki zakres danych w celu bezproblemowego monitorowania i zgodności z krytycznymi parametrami procesu, m.in. temperatury, stopnia napełnienia powietrzem, czujnika położenia osiowego wałka mieszadła, automatycznej regulacji skoku w układzie odcinania dyszy DVS 3 oraz czujnika położenia iglicy zaworu dozującego.

Zapewnia to operatorowi maszyny obszerną bazę danych dotyczącą całego procesu aplikacji FIP (Formed-In-Place). Umożliwia to szybką i precyzyjną analizę danych w celu zoptymalizowanej oceny i kontroli procesu, a także predykcyjnego monitorowania procesów nakładania materiałów i konserwacji zapobiegawczej zużywających się części.

Oprócz ulepszonych opcji oceny, nowa głowica mieszająca zapewnia doskonałe dozowanie i jakość procesu, zapewniając jeszcze lepsze wyniki. Aby zapewnić optymalny proces aplikacji przez cały czas i wyższą dostępność maszyny, ważne parametry maszyny można mierzyć za pomocą zintegrowanych czujników w nowej maszynie dozującej DM 502 i głowicy mieszającej MK 825 PRO.

Głowica mieszająca do przetwarzania dwóch lub trzech składników spełnia funkcje tj.:

  • precyzyjne dozowanie dwóch składników do komory mieszania w określonym stosunku mieszania dzięki wbudowanej technologii zaworów,
  • składniki są jednorodnie mieszane w komorze mieszania przez sterowane mieszadło,
  • materiał jest precyzyjnie nakładany na wyznaczoną część przez dyszę dozującą.

W przypadku systemów materiałowych o prostych proporcjach mieszania i dużych tolerancjach przetwarzania często wystarczy mieszanie statyczne. W tym przypadku oba składniki materiału wystarczy przecisnąć przez rurkę mieszającą w odpowiednim stosunku ilościowym. Strumień materiału jest następnie wirowany przez wewnętrzne struktury rurki mieszającej do takiego stopnia, że ​​następuje wystarczające mieszanie.

To sprawia, że generacja agregatów DM 50x jest modułową i elastycznie konfigurowalną platformą do wdrażania indywidualnych i jednocześnie wydajnych, wysoce produktywnych, niezawodnych i odpowiednio ekonomicznych rozwiązań produkcyjnych dla prostych i złożonych wymagań.