Agregat dozujący Sonderhoff DM 502/503/504

Producent:

Zastosowanie:


Nowa generacja maszyn dozujących dla maksymalnej stabilności procesu i niezawodności.

Czujniki zainstalowane w maszynie DM 502 i głowicy mieszającej MK 825 PRO mierzą szeroki zakres danych w celu bezproblemowego monitorowania i zgodności z krytycznymi parametrami procesu, m.in. temperatury, stopnia napełnienia powietrzem, czujnika położenia osiowego wałka mieszadła, automatycznej regulacji skoku w układzie odcinania dyszy DVS 3 oraz czujnika położenia iglicy zaworu dozującego.

Nowa głowica mieszająca zapewnia doskonałe dozowanie i jakość procesu, zapewniając jeszcze lepsze wyniki. Aby zapewnić optymalny proces aplikacji przez cały czas i wyższą dostępność maszyny, ważne parametry maszyny można mierzyć za pomocą zintegrowanych czujników w nowej maszynie dozującej DM 502 i głowicy mieszającej MK 825 PRO.

Zautomatyzowane rozwiązania systemowe, które umożliwiają precyzyjne i zaawansowane dozowanie materiałów. 

Mieszanie i dozowanie
Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów i materiałów ma kluczowe znaczenie dla jakości maszyny. System sterowania maszyną pozwala na osiągnięcie poziomu precyzji, jakiego tylko sobie zażyczysz. Wybór odpowiednich komponentów wpływa bezpośrednio na jakość produkcji. Przykładowo, system recyrkulacji utrzymuje stabilne ciśnienie materiału, a innowacyjny system chłodzenia głowicy mieszającej zapewnia optymalne warunki pracy. Dwuścienne zbiorniki materiału z kontrolowaną temperaturą i automatyczna kalibracja dyszy dozującej NOZZLE-CONTROL to kolejne rozwiązania, które gwarantują wyjątkową jakość w procesie produkcji.

Sterowanie i monitoring
System sterowania nie tylko reaguje na otrzymane polecenia, ale również aktywnie gromadzi dane, analizuje je w sposób prognozujący i proaktywnie dostosowuje parametry produkcji. Priorytetem jest stałe monitorowanie kluczowych czynników wpływających na proces produkcyjny za pomocą licznie zainstalowanych czujników. Dzięki ciągłemu dostarczaniu danych pomiarowych można precyzyjnie rejestrować nawet najmniejsze zmiany, a przede wszystkim, wykorzystywać te informacje do równoczesnych analiz prognostycznych. Pozwala to podjąć odpowiednie działania naprawcze, zanim zostaną przekroczone określone granice tolerancji, zabezpieczając proces przed potencjalnymi zakłóceniami i zapewniając wyższą jakość produkcji.

Panel mobilny i panel operacyjny
Systemy mieszania i dozowania serii DM 50x zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi, jako operatorowi – łatwości i bezpieczeństwa podczas wykonywania różnorodnych zadań związanych z obsługą procesu. Maszyna dozująca została wyposażona w zaawansowane panele kontrolne, które ułatwiają obsługę i zapewniają komfortową pracę. Do obsługi maszyny dozującej dostępny jest wielofunkcyjny panel mobilny MP 2 (WXGA TFT), który posiada ekran dotykowy o przekątnej 10,1 cala oraz nowy panel operacyjny CONTROL 2, który został powiększony do 21,5 cala.

Panel mobilny MP 2 i Panel Operacyjny CONTROL 2 Multi-touch
Te zaawansowane systemy zapewniają ciągłe dostarczanie informacji o wydajności oraz zarejestrowanych danych procesowych. Wykorzystanie Panelu Mobilnego MP 2 znacznie ułatwia programowanie dozowania konturów komponentów, umożliwiając bardziej precyzyjną i elastyczną konfigurację. Dzięki możliwości wstępnej regulacji oraz pełnej kontroli nad parametrami maszyny i procesu zapewnia w pełni automatyczną sekwencję produkcji maszyny mieszającej i dozującej. Wszystkie dane systemowe, materiałowe i procesowe są automatycznie rejestrowane, co gwarantuje pełną przejrzystość poprzednich sekwencji produkcyjnych, dostępną w dowolnym momencie.

3-osiowy robot liniowy LR-HD i LR-HE plus
Roboty liniowe LR-HE plus i LR-HD są stworzone do wykonywania zadań, które wymagają dużego przyspieszenia, poruszania się w wąskich przestrzeniach oraz płynnych ruchów na długich konturach. Dynamiczne 3-osiowe roboty liniowe wyróżniają się niezwykle wysokimi wartościami sztywności i przyspieszenia, co pozwala na bardzo szeroki zakres przesuwu. Aby uzyskać najwyższą precyzję i powtarzalność, robot liniowy CNC z ograniczonym odchyleniem wynoszącym zaledwie ± 0,2 mm na 2 m jest zazwyczaj lepszym wyborem niż robot 6-osiowy, szczególnie w przypadkach, gdzie wymagane są duże prędkości w połączeniu z szybkimi zmianami kierunku.

LR-HD – Robot liniowy „High Dynamic”

Wysoce dynamiczny 3-osiowy robot liniowy został stworzony do precyzyjnego prowadzenia głowic mieszających w aplikacjach z polimerowymi materiałami reaktywnymi. Wyposażony w napęd zębatkowy o dużej sztywności i przyspieszeniu umożliwia dynamiczne prędkości aplikacji, które świetnie radzą sobie z nagłymi zmianami kierunku i niewielkimi promieniami.

Cechy:

 • programowanie oraz sterowanie z wykorzystaniem dialogów w technologii menu przy użyciu wielofunkcyjnego panelu mobilnego MP 2,
 • sterowanie za pośrednictwem systemu sterowania IPC systemem mieszania i dozowania,
 • wytrzymała stalowa konstrukcja belkowa stanowi podstawę ramy, wyposażona w nóżki poziomujące i przygotowanie do zakotwienia do podłoża,
 • system prowadnic z wytrzymałymi łożyskami liniowymi i napędem wrzeciona na osi Z,
 • łańcuch prowadzący energię do wszystkich przewodów pneumatycznych, elektrycznych i hydraulicznych.

LR-HE plus – Robot liniowy „High Efficiency”

Wykorzystanie innowacyjnego napędu z paskiem zębatym Omega pozwala na osiąganie znaczących prędkości, zwłaszcza w przypadku elementów o średnich i dużych promieniach.

2-osiowa jednostka przesuwająca głowicę mieszającą (MKVE)
Zaawansowana dwuosiowa jednostka przemieszczająca głowicę mieszającą (MKVE) umożliwiająca dokładny ruch w kierunkach X i Z. Istnieje możliwość wyboru między napędem elektrycznym, a pneumatycznym, aby dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Stoły wahadłowe WT 1-LEVEL i WT 2-LEVEL
Koncepcja stołu wahadłowego i przesuwnego umożliwia ciągłą obróbkę części przy użyciu dwóch blatów, które pracują w trybie wahadłowym. W zależności od potrzeb można zastosować dwa różne układy: WT 1-LEVEL, gdzie blaty znajdują się obok siebie na jednym poziomie, lub WT 2-LEVEL, gdzie blaty są umieszczone nad sobą na dwóch poziomach. Wszystkie elementy są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wydajności. Obszar, w którym następuje wprowadzanie komponentów do obróbki, został bezpiecznie oddzielony od obszaru ruchu robotów CNC. Stoły wahadłowe posiadają solidną aluminiową ramę podstawy z nóżkami poziomującymi, co gwarantuje ich stabilność podczas pracy. Aluminiowe płyty chwytające zostały wyposażone w otwory do mocowania przedmiotów obrabianych lub uchwytów.

Uzyskaj więcej informacji na temat interesującego Cię produktu. Ściągnij materiały w formie pdf:

Agregat dozujący DM 502/503/504 ENG (.pdf)

LR-HD – Robot liniowy „High Dynamic”

Dane techniczne
Maks. prędkość przesuwu58 m/min
Maks. przyspieszenie10 m/s2
Dokładność powtórzeń+/- 0.08 mm
Ładowność20 kg
Elektrykaprojekt zgodny z EN 60 204-1
Malowanie ramy podstawy2-składnikowa farba strukturalna RAL 7035 (jasnoszary) / RAL 3020 (czerwony)
Napięcie wejściowe3 x 400 V, 50 Hz lub 60 Hz lub dostosowanie do wymagań danego kraju
Moc znamionowaok. 2 kVA
Średnie zużycieok. 1 kVA

Warianty:

 • 800 x 600 x 300 mm (X/Y/Z),
 • 1,000 x 1,000 x 300 mm (X/Y/Z),
 • 1,500 x 1,000 x 300 mm (X/Y/Z),
 • 2,000 x 1,000 x 300 mm (X/Y/Z),
 • 2,500 x 1,000 x 300 mm (X/Y/Z),
 • 3,000 x 1,000 x 300 mm (X/Y/Z),
 • opcjonalna oś Y 1,250 / 1,500 mm,
 • opcjonalna oś Z 500 mm.

  LR-HE plus

  Dane Techniczne 
  Maks. prędkość przesuwu35 m/min
  Maks. przyspieszenie5 m/s2
  Dokładność powtórzeń+/- 0.1 mm
  Ładowność20 kg
  Elektrykaprojekt zgodny z EN 60 204-1
  Malowanie ramy podstawy2-składnikowa farba strukturalna RAL 7035 (jasnoszary) / RAL 3020 (czerwony)
  Napięcie wejściowe3 x 400 V, 50 Hz lub 60 Hz lub dostosowanie do wymagań danego kraju
  Moc znamionowaok. 2 kVA
  Średnie zużycieok. 1 kVA

  Warianty: 

  • 1,000 x 1,000 x 300 mm (x/y/z),
  • 1,500 x 1,000 x 300 mm (x/y/z),
  • 2,000 x 1,000 x 300 mm (x/y/z),
  • 2,500 x 1,000 x 300 mm (x/y/z),
  • 3,000 x 1,000 x 300 mm (x/y/z),
  • opcjonalna oś Y 1250 mm,
  • opcjonalna oś Z 500 mm,
  • dalsze dane techniczne lub rozmiary specjalne na żądanie.

  Stół wahadłowy Sonderhoff DM50x na jednym poziomie

  Stół wahadłowy Sonderhoff DM50x na dwóch poziomach