Conformal coating zwiększa żywotność przetwornic w instalacjach solarnych.

Systemy ogniw fotowoltaicznych zdobywają sobie coraz większą popularność, zwiększając z roku na rok udział w produkcji firm elektronicznych. Integralną częścią każdej takiej instalacji są przetwornice potrafiące zamienić prąd stały o niskim napięciu na prąd przemienny akceptowalny przez domowe urządzenia.

Z racji wysokich kosztów inwestycji w systemy fotowoltaiczne oczekuje się od nich długotrwałego, bezawaryjnego działania z czasem życia rzędu 25-30 lat. Przed producentami elektroniki stawia to duże wymagania co do zabezpieczenia podzespołów przed typowymi w pracy urządzeń problemami z korozją spowodowaną wilgocią z powietrza, chemicznymi oparami, kurzem… Nawet zastosowanie obudów o wysokim stopniu szczelności nie daje długoterminowo pewności, że elektronika jest odpowiednio chroniona.

Technologią od wielu lat stosowaną, z udowodnioną skutecznością w takich aplikacjach jak elektronika samochodowa, sprzęt AGD, jest conformal coating. Początkowo znany pod postacią zanurzania lub ręcznego natryskiwania płytek elektronicznych przy użyciu odpowiednich preparatów. Ponad 30 lat temu firma Asymtek wprowadziła na rynek pierwsze maszyny do automatycznego, selektywnego pokrywania płytek. Od początku istnienia jest liderem w dostarczaniu do przemysłu szybkich, automatycznych technologii podawania płynów: selective conformal coating, dispensing, jetting.

Nie wszystkie firmy produkujące elektronikę spotkały się z tematem jej zabezpieczania.

Głównie dla nich, ale nie tylko, Asymtek przygotował  dokument dający wyobrażenie na temat możliwości technologicznych.
Zapraszamy do zapoznania się z publikacją.

AMB TECHNIC dysponuje laboratorium aplikacyjnym, gdzie Klienci mogą przetestować technologię powłok konformalnych, sprawdzić jej skuteczność w konkretnych warunkach. Można również sprawdzić jakość powłoki oraz szybkość jej nakładania na poszczególną płytkę PCB.

Jesteś zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu