AMB Technic - systemy dozujące, aktywacja powierzchni

Agregat do pianki poliuretanowej GRACO REACTOR A-20

Producent: GRACO-GUSMER
Agregat do pianki poliuretanowej GRACO REACTOR A-20
Nowy REACTOR A-20 do natrysku pianki poliuretanowej zwraca na siebie uwagę nowoczesnym designem i funkcjonalnym rozwiązaniem panela steującego.

Pianka poliuretanowa to najkuteczniejsza termoizolacja, stosowana w budownictwie oraz budowie środków transportu. Pianki poliuretanowe są dziś stosowane powszechnie jako materiał izolacyjny oraz konstrukcyjny, między innymi ze względu na ich niską gęstość, która powoduje, że konstrukcje mogą być lekkie i sztywne przy zachowaniu niskich kosztów materiałowych oraz niskich kosztów robocizny.

Zastosowanie pianki poliuretanowej wymaga posiadania specjalnych urządzeń - agregatów podających oba składniki pianki pod wysokim ciśnieniem oraz mieszania jej składników w trakcie przepływu, co jest konieczne ze względu na błyskawiczą reakcję chemiczną poliolu z izocyjanianem.

Pianki poliuretanowe wchodzą do technologii w budownictwie, a także w projektowaniu i budowie pojazdów, izolacji podzespołów, elementów termoizolacyjnych w termosach, termach, ogrzewaczach i podobnych urządzeniach.

REACTOR A-20 to nowe "dziecko" GRACO, któe powstało na bazie doświadczenia połączonych zespołów GRACO i GUSMER.

Agregat do pianki REACTOR A-20 jest zaprojektowany do natryskiwania i zalewania pianki poliuretanowej w operacjach stacjonarnych, na hali, gdzie dostępna jest duża ilość powietrza, które jest stosowane do zasilania tego urządzenia.

 

 

 

 

Specyfikacja

Posiada zabudowany zespół podgrzewacza obu składników pianki poliuretanowej.
Charakteryzuje się możliwością automatycznego ustawienia natężenia prądu grzania w zależności od temperatury zewnętrznej, długości węży i ich oporów, a także fluktuacji napięcia.

Dodatkową możliwością jest opcja zastosowania modułu cyrkulacji pianki poliuretanowej.
A-20 posiada również wbudowany licznik cykli pompy.

Przy maksymalnym ciśnieniu materiału 145 bar, jego wydajność sięga 7,6 litrów / minutę.
Maksymalna długość węży - 93 metry.
Wymienniki ciepła o mocy 6 kW.

Pianka poliuretanowa jest jak widać na filmie powyżej, zastosowana w dwóch etapach:

  • W pierwszym etapie, wanna jest usztywniana za pomocą SZTYWNEJ, CIĘŻKIEJ dwuskładnikowej pianki poliuretanowej, która głównie wzmacnia i usztywnia konstrukcję wanny. Oczywiście, jest również efekt termoizolacji, ale nie jest to główny cel stosowania pianki poliuretanowej w tym przypadku. Pianka poliuretanowa ma tutaj spełnić rolę lekkiego, taniego materiału usztywniającego.
  • W drugim etapie zastosowana jest LEKKA pianka poliuretanowa, prawdopodobnie otwartokomórkowa. Spełnia ona funkcję izolacyjną, a także mocującą przewody. Proszę zwrócić uwagę na różnice w rozroście pianki w tym wypadku: nawet niedoświadczona osoba może zauważyć, że pianka poliuretanowa nakładana na przewody ma ponad 100-krotny rozrost. Tu warto zauważyć, że lekka pianka poliuretanowa o strukturze otwartokomórkowej ma jeszcze jedną cechę: jeśli gdzieś pojawi się przeciek, będzie go łatwiej zlokalizować.

Krótko mówiąc, na filmie powyżej widać za każdym razem ten sam pistolet, ale to nie jest ten sam materiał, ani ta sama operacja. Jesteśmy przekonani, że w tej fabryce są używane co najmniej dwa agregaty do natrysku pianki poliuretanowej, każdy z innym rodzajem pianki poliuretanowej.

 

 

 

Najwyższą jakość świadczonych przez AMB Technic usług potwierdza otrzymany w 2006 r. certyfikat ISO 9001

Ultrafiolet
Plazma.amb.pl
Preeflow.dozowniki.com
Biblioteka dozowania
Copyright © 2014 ambtechnic. All rights reserved, Created by SkyGroup.pl